Apple AirPods, efsaneyi geride bırakacak!

0

Apple, yakın zaman önce tanıttığı ve satışa sunduğu AirPods Pro modeli ile AirPods ailesini genişletti. İkinci nesil AirPods’un yanına eklenen Pro versiyon ile birlikte Apple AirPods satışları da üst seviyelere çıktı. Yeni dönem ile ilgili tahminler, AirPods ailesinin bir efsaneyi geride bırakacağını gösteriyor.

Apple AirPods satışları ile dikkat çekiyor

Apple’ın kablosuz kulaklık modeli ile yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Asymco isimli bir araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre, 2019 yılının son çeyreğinin kapanması ile kulaklıklar, 4 milyar dolarlık hasılata ulaşacak. Böylece AirPods ailesi, 2007 yılında en popüler dönemini yaşayan iPod’un performansını geride bırakmış olacak.

Bu performansı geçtiğimiz yılda da Apple Watch geride bırakmıştı. Bu arada Apple Watch gelirlerinin de son çeyreği 5.2 milyar dolar ile kapatacağı tahmin ediliyor. Bu miktar doğru çıkarsa, Apple Watch’un büyüme oranı yüzde 24 seviyesinde olacak.

Asymco tarafından yapılan araştırma Apple’ın giyilebilir teknolojiler alanında her yıl yüzde 50 oranında büyüyeceğini gösteriyor.

Apple’ın da AirPods’a olan güveni tam. Bu yüzden üretimini ikiye katlayacağını duyuran şirket, AirPods Pro ile kullanıcılara aktif gürültü engelleme özelliğini de sunmaya başladı. Apple’ın W1 işlemcisi ile gelen kulaklık böylece daha iyi bir ses ve bağlantı kalitesi sunuyor.

Cevap bırakın