GoPro Hero10 Black Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Aksiyon kameraları denilince herkesin aklına ilk başta GoPro markası geliyor. Geçmişten günümüze kadar birçok tecrübeye sahip olan marka bu yıl da Hero 10 Black modelini tanıttı. Peki GoPro Hero10 Black bizlere neler sunuyor? Önceki modellerinden onu farklı kılan noktaları neler?

Uzun süredir sessizliğini koruyan GoPro, bu sessizliği HERO10 Black modeliyle bozdu. Bu bekleyişin sonunda GoPro beklentileri karşılamış gibi gözüküyor. Birçok yeni özelliğiyle gelen HERO10 Black, 2017’de GoPro Hero6 ile tanıtılan GP1 işlemcisi bu güne kadar olan tüm modellerden farklı olarak GP2 işlemcisini kullanıyor.


Bakmakta fayda var: HUAWEI MateBook D 15 :  15.6 inç FullView ekran ile geliyor 


HERO10 için yeni işlemci: GP2

Yeni işlemciyle gelen HERO10 Black modelinde yeni işlemciyle birlikte artan görüntü kalitesi ve performansındaki artışıyla dikkat çekiyor. Yeni işlemciyi ilk kullanan model olması da onu özel kılan özelliklerden biri yapıyor. HERO10 Black’in dikkat çeken başka özelliklerinden birkaçı ise şu şekilde:

  • HERO10 Black, 20MP yerine 23MP fotoğraflarla, önceki HERO9 Black modelinden daha yüksek çözünürlük sunuyor.
  • HERO9 Black’in 30 fps’de 5K, 60 fps’de 4K ve 120 fps’de 2,7K ile karşılaştırıldığında, 60 fps’de 5,3K, 120 fps’de 4K ve 240 fps’de 2,7K çözünürlüğe kadar video çekebiliyor.

5.3K çözünürlük ve 60 FPS!

Yeni işlemcisiyle birlikte daha da güçlenen HERO10 Black GP2 işlemcisinin maharetini 5.3K çözünürlükte 60fps videolar çekebilmenizde gösteriyor. Önceki nesildeki çözünürlük ve FPS modları 4K 120FPS ve 2K 240 FPS aynı şekilde yerini koruyor. Bu sayede yeni işlemciyle beraber de daha rahat bir kullanım sunabiliyor. Normalde 23MP çözünürlüğünde fotoğraflar elde edebiliyorken 5K çözünürlüklü video içerisinden bir kare almak isterseniz maksimum 19,6MP çözünürlüğünde görüntüler elde edebiliyorsunuz.

HyperSmooth 4.0 ile daha sarsıntısız görüntüler

Yeni GoPro HERO10 Black yenilenen işlemciyle birlikte sabitleme (titreşim önleme) görevini de HyperSmoot 4.0 üstleniyor. Eskisine oranla çok daha iyi bir sabitleme sunan modelde bu özelliği maksimum kare hızında kullanamıyorsunuz. Özelliği kullanmak için kare hızını minimuma getirmek gerekiyor. Web kamerası ve isterseniz canlı yayın kamerası olarak da kullanılabilen model bu modlarda da yalnızca 1080p çözünürlükte çalışabiliyor.

Düşük ışık ve karanlık ortamdaki çekim performansı da arttırılan modelde dikkat çeken özelliklerden biri de önceki modele göre daha sağlam hale getirilmiş çizilmeye dayanıklı olan kamera camı. Daha dayanıklı hale getirilen bu camla birlikte aksiyonu daha fazla yaşamakta haliyle mümkün.

Yeni özelliklerden biri de arttırılan horizon levelling. Akıllı telefonlara da yeni gelmeye başlayan bu özellik, kamerayı yatay olarak çevirseniz bile görüntünün düz kalmasını sağlıyor. Öncekmodellerde de olan bu özellik günden güne değişiyor ve gelişiyor. HERO9 Black modelinde 27 dereceye kadar izin verilen bu özellik HERO10 Black modelinde 45 dereceye kadar çıkarılmış. Ancak bu modu kullanırsanız maksimum 4K 60 FPS ya da 2,7K 120FPS çekim yapabiliyorsunuz.

Bir diğer özellikte eski modellerde olan şarj olurken aktarım yapamama sorununu ortadan kaldırıyor. Artık GoPro HERO10 Black modelini şarj ediyorken çektiğiniz içerikleri bulut servisine aktarımını yapabiliyorsunuz. Birçok kullanıcının hoşuna gidecek bu özellik ayrıca zamandan kazanmanızı da sağlıyor.

GoPro HERO10 Black Fiyatı

 

499 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşan HERO10 Black eğer GoPro aboneliği satın alırsanız 399 dolara satın almak mümkün. GoPro aboneliği ise aylık 5 dolar, yıllık ise 50 dolar. Eğer bu aboneliği satın alırsanız GoPro herhangi bir şekilde hasar alan kameraları değiştirdiği programa da katılabiliyorsunuz. Abonelik olmadan ve aksesuarları ile birlikte satın almak isterseniz de fiyat 549 dolara çıkıyor. Peki siz GoPro HERO10 Black modelini nasıl buldunuz? Hali hazırda bir GoPro kullanıcısı mısınız?

Yorumlar (0)
Yorum Ekle