22 GB’a kadar RAM: Lenovo’dan yeni canavar!

Akıllı telefon pazarında amiral gemisi telefonlar arasında rekabetin dozu bir hayli arttı. Yeni nesil teknolojileri cihazlarına getiren üreticiler, bununla beraber işlemci ve depolama tarafında da inanılmaz işler yapıyor.

Son zamanlarda piyasaya sürülen Android telefonlar, 12 GB’a kadar RAM ile destekleniyor. Ancak bu işi ileri bir seviyeye taşımak isteyen Lenovo, 18 GB RAM‘i destekleyen bir telefonun üzerine çalışıyor. Ayrıca bu cihaz, sanal RAM desteğiyle birlikte 22 GB’a kadar RAM’e ulaşabilecek.

Lenovo Savior Y90 geliyor

Lenovo’nun iddialı özelliklere sahip Savior Y90 oyuncu telefonu, her açıdan yeni nesil özelliklerle gelecek. Cihazın ön tarafında,  144Hz yenileme ve 720 Hz örnekleme hızını destekleyen bir ekrana yer verilecek.

İşlemci tarafında ise Lenovo Savior Y90, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tarafından destklenecek. Ayrıca cihazda deneyimi en iyi dereceye ulaştırmak için çift motorlu hava soğutma teknolojisi de yer alacak.

Kısa süre önce Çinli kaynaklar, Y90 oyuncu telefonunun teknik özelliklerini gösteren bir ekran görüntüsünü ortaya çıkardı. Sızdırılan görüntüde Y90’un depolama ve RAM seçenekleri de gözler önüne serildi. Bu bağlamda Lenovo Savior Y90; toplamı 640 GB olan 512+128 GB depolama ve 18 GB RAM seçeneğiyle gelecek. Yazılım tarafında sanal RAM ile desteklenecek Y90, bu sayede +4 GB ile 22 GB‘a kadar RAM seçeneğine sahip olacak.

Diğer yandan Lenovo, oyuncu telefonunda 68W hızlı şarj ile desteklenen 5.500 mAh kapasiteli bir pil ile gelecek. Ek olarak cihaz; çift X eksenli lineer motor, Frost Blade 3.0M, Dolby Atmos ve diğer özellikleri de destekleyecek.

Lenovo Savior Y90
Yorumlar (0)
Yorum Ekle