5G destekleyen uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ne kadar olacak?

0

Dünyadaki tüm akıllı telefon üreticileri şu anda 5G destekleyen akıllı telefon modelleri üretme yarışına girmiş durumdalar. Markalar arasındaki bu yarış devam ederken, uygun fiyatlı 5G destekleyen telefonlar bu modellerin arasında en popüler olanlar olacak. Peki tüm dünyada uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ile dikkat çeken Huawei, 5G telefonlar konusunda nasıl bir fiyat politikası sergileyecek?

 5G destekleyen telefonların uygun fiyatlı modelleri ne kadar olacak?

Akıllı telefon dünyasında, 5G destekleyen modelleri görmek için uzağa gitmeye gerek yok ancak bu 5G destekleyen modeller genellikle markaların amiral gemisi modellerinden oluşmakta. Bundan dolayı 5G desteğine sahip bir model almak isteyen kullanıcılar, yüksek miktarda ücret ödemek zorunda kalıyorlar.

Bu durumun farkında olan telefon üreticilerinden olan Huawei, konu hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, uygun fiyatlı 5G destekleyen Huawei modellerinin fiyatları nasıl olacak sorusuna cevap verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Huawei 5G birimi başkanı Yang Chaobin, uygun fiyatlı 5G Huawei telefonların 150 dolar fiyatla satışa çıkacağını söyledi. Telefonların da 2020 yılının dördüncü çeyreğinde kullanıma gireceği aktaran Chaobin, en geç 2020’nin son aylarında telefonların satışta olmasını hedeflediklerini söyledi. 100 – 200 dolar arasında olacak olan fiyatlarla birlikte kullanıcılar, en yeni teknolojiye sahip telefonlara kolayca ulaşabilecek.

Yapılan açıklamaya bakılacak olursa, 5G desteğine sahip uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri için uzun bir süre beklemeyeceğiz.

Cevap bırakın