Yeni Tamagotçu’lar geliyor!

0

Yıllar önce çok büyük çılgınlıkla oynanan ev hayvanı oyunları günümüzde yenilenmiş olarak tekrar sunuluyor.

Orijinal ismi Tamagotchi ve Türkçe yaygın söylenişi “Tamagotçu” olan oyunların yenilenerek tekrara heyecan duyulacak bir şekilde sunulacağı duyuruldu.

Bandai America isimli firma, sanal ev hayvanı ürünlerinin 5 Kasım 2017’den itibaren tüm dünyada satışa sunulacağını açıkladı. Yalnız yeni ürünler öncekillere göre biraz pahalı olacak. Örneğin ABD piyasasında yaklaşık 15 dolardan satışa çıkacağı belirtiliyor.

90’lı yılların en çok taşınan cihazı olan bu oyunlar günümüzde, hem şekil hem yapı olarak değişiklik göstererek sunuluyor. Minyatür bir versiyonu diyebiliriz. Mini Tamagotçu’lar 6 farklı tasarımı ile Japonya’daki lansmanda detaylı bir şekilde sergilendi.

Bandai America firmasında çalışan bir yönetici de oyunun piyasaya sunulması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pazarlama ve Marka müdür yardımcısı olan Liz Grampp; ‘dünya üzerinde 90’lı yıllara büyük bir özlem var. Nostaljiye eğilimin bu kadar fazla olduğu bir kültür de bu gibi bir oyuncağın olmaması şaşırtıcı olurdu’ şeklinde konuştu.

İlk oyun 1996’da çıkmıştı

1996 yılında Japonya’da piyasaya sunulan oyun, 1 yıl sonra Amerika pazarını açılmış ve toplamda 82 milyon adet satmayı başarmıştı.

NOT: Görseller The Verge’den alınmıştır.

Cevap bırakın