Xiaomi 12 iddialı geliyor: İşte yeni sızdırılan bilgiler!

0

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, muhtemelen bu yılın sonu ya da öbür yılın tam başında yeni amiral gemisi telefonlarını tanıtacak.

Bu yıl Mi 11 serisi ile kozlarını oynayan üretici, önümüzdeki sene ise Xiaomi 12 serisi ile yeni bir rekabetin başlangıcını yapacak. Bu arada Xiaomi’nin Mi ibaresinin kaldırmaya başladığını, dolayısıyla bir sonraki modellerin Xiaomi 12 olarak geleceğini de belirtmekte fayda var. Peki Xiaomi 12 ne gibi özelliklere sahip olacak? İşte güvenilir kaynaklardan gelen son bilgiler…

Xiaomi 12, yepyeni bir tasarımla gelecek

Xiaomi, Apple işle karşılaştırıldığında telefonlarında daha çok tasarım değişikliklerine yer veriyor. Son birkaç yıldır ekran altı kamera teknolojisi üzerine de çalışan firma, geçtiğimiz aylarda duyurduğu Mi Mix 4 ile kullanıcılara farklı bir bakış açısı sundu.

Android 12

 

Şimdi ise yıl sonuna doğru yaklaşırken Xiaomi 12’nin de detayları gelmeye başladı. Bir süredir çeşitli söylemler ile gündeme gelen Xiaomi 12, bu kez de farklı ayrıntısıyla Digital Chat Station tarafından sızdırıldı.

Güvenilir kaynaklardan Digital Chat Station’a göre Xiaomi’nin yeni amiral gemisi, daha dar çerçeveler ve küçük çeneli ekran ile gelecek. Kısa süre önce Xiaomi, bunun sinyallerini tanıttığı Xiaomi Civi modeli ile verdi. Şirket, bugüne kadar ki en küçük çeneye sahip bu telefonuyla 12 serisine de göz kırpmış oldu.

Tasarıma ek olarak Xiaomi 12, yine kamera tarafında da iddialı olacak. Ancak 200 Megapiksel gibi çılgın rakamlar görünmeyecek. Aksine daha iyi görüntüler elde etmeye olanak tanıyan, 50 Megapiksel üçlü lenslerin olması bekleniyor.

Çözünürlüğün yanı sıra Xiaomi 12’nin kamera tasarımı, öncekilerden farklı olarak gelecek. Raporlara göre Çinli üretici yeni amiral gemilerinde, kamera modüllerini görsel olarak bölümlere ayıracak ve arka panelin tasarımında yine bir değişiklik yapmış olacak.

Daha önce ortaya çıkan ve muhtemelen de kesin gözüyle bakılan bilgilere göre Xiaomi 12, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 898 yonga setinden alacak. İşlemciye ek olarak cihaz, MIUI 13 ile gelen ilk amiral gemisi model olacak. Bu arada Xiaomi, yeni arayüzü MIUI 13’ü de yine yıl sonunda piyasaya sürecek.

MIUI 12.5 Enhanced ikinci dalga başladı! İşte güncellenen modeller

Cevap bırakın