WhatsApp verilerinizin güvende olduğunu iddia ediyor!

0

Facebook, son zamanlarda veri skandalları ile ilgili sorunlarla uğraşıyor ve yan kuruluşları da bundan etkileniyor. Sonuç olarak, veri skandalları ile ilgili,  yaşanılan sorunları gidermek adına, bir takım geliştirmeler de yapıyor. Bu sebeple, Facebook’un yan kuruluşu olan WhatsApp güvenliği için, uygulaması hakkında bir takım bilgileri, kullanıcılarına paylaştı. WhatsApp, kullanıcı verilerini ve iletişimin özel olduğunu bildiren, yeni bir SSS bölümü yayınladı. Yayınlanan SSS bölümü, bakalım bizlere neler sunacak?

WhatsApp güvenliği ne kadar mümkün?

Facebook’un yaşadığı sorunu göz önünde bulundurursak, yapılan bu açıklama, kullanıcılar için sürpriz olmadı. Asıl dikkat çeken konu ise, WhatsApp’ın eski kurucuları, “Facebook’u silin” sözlerinden sonra, bu açıklamanın gelmemesi olarak, söylenebilir.

Gizliliğin bizim için öneli olduğunu bildiren uygulama, tüm WhatsApp mesajları ve aramaları uçtan uca şifreleme ile güvence altına alındığı söyleniyor. Bu şifreleme ile, sadece siz ve iletişim kurduğunuz kişinin altını çizen uygulama, siz izin vermediğiniz sürece, kimsenin bunlara erişemeyeceğini dile getirdi.

Bununla birlikte, bir işletmeye iletişim kurduğunuzda, o kurumda birden fazla kişi, sizin mesajlarınızı görebilir.  Ek olarak şirketler, WhatsApp Business’ını başkalarının yönetimine verebilir ve buradaki kişiler de sizin mesajlarınızı saklayabilir, okuyabilir veya yanıtlayabilir.

İletişim kurduğunuz kurum, mesajlarınızı gizlilik politikasına uygun bir şekilde işleme koymaktan sorumlu olduğunu bildiren WhatsApp, daha fazla bilgi için doğrudan o işletmeyle iletişime geçmeniz gerektiğini söylüyor.

Cevap bırakın