Twitter’da emoji ile arama yapılabilecek

0

emoji

Popüler mikro blog ağı Twitter, son dönemin ‘aksiyon dolu’ platformları arasında. Çok sayıda yeni özelliğin entegre olduğu sosyal medya ağına yeni bir özellik daha dahil oldu. Artık Twitter’da Google üzerinden emoji ile arama yapabilmek mümkün olacak. İlk kez okunduğunda tuhaf görünen bu yeniliğin detayları dikkat çekici…

Twitter hesabı üzerinden bir emoji seçilip Google’ı mention ederek paylaşım yapıldığında, kullanıcıya emoji ile ilgili sonuçlar gönderilecek. Son derece yenilikçi kullanım şekillerinin önünü açan bu özelliğe dair örnek vermek gerekirse;

Örneğin bir yiyecek emojisini @google şeklinde tweet olarak gönderdiğinizde size yakınlardaki restoranların bulunduğu bir harita gönderilecek. Bu sayede Twitter üzerinden pratik şekilde arama gerçekleştirilebilecek. İlgili özelliğin çok sayıda ilginç senaryo ile kullanımı mümkün.

200 emojiye destek

Yapılan açıklamaya göre Twitter, 200 farklı emoji için Google’ın mention’lanması sonrası sonuç gösterebilecek. Kısa süre içinde kullanıma sunulacağı kaydediliyor.

Twitter yeniliğe doymuyor

Sosyal medya şirketleri kullanıcıların ilgisini çekecek çok sayıda yeniliğe merhaba demeye devam ediyor. Detaylarına buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz güncellemede de Twitter, kullanıcıların QR kod üzerinden birbirlerine kullanıcı adlarını gönderebilmelerine, paylaşabilmelerine olanak tanıyan özelliğini de kullanıma sunmuştu.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın