Spotify yaz aylarının yeni “sosyal mesafe” trendlerini açıkladı

0

Spotify, artık hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal mesafe ile ilgili yeni trendlerini açıkladı.

Spotify’da şu anda dünya genelinde 1,3 milyon karantina temalı çalma listesi var. 5 Mayıs-30 Temmuz tarihlerinde bu temaya sahip çalma listelerine eklenen en popüler şarkılar ise şöyle: Ariana Grande ve Justin Bieber’dan “Stuck With U”, Tyga ve Curtis Roach’tan “Bored In The House”, Halsey and Marshmello’dan “Be Kind (with Halsey)” Anderson Paak’dan “Lockdown”ve Taylor Swift’in yeni albümünden, Bon Iver ile birlikte seslendirdiği yepyeni şarkısı “exile”. Bu arada, karantinayı tek başına geçiren ve Whitney Houston’dan “I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)” şarkısını bu çalma listelerine eklemiş olma ihtimalleri olanları da dile getirmezsek hata etmiş oluruz. Spotify karantinayı tek başına geçirenleri de duyuyor!

İşte Spotify’ın dünya genelinde derlediği diğer trendler: (her trend için ilgili zaman aralıkları aşağıda yer alıyor.)

Hareket devam etti: Bisiklet sürmek ve paten kaymak, dünya genelinde 5 Mayıs ile 30 Temmuz tarihleri arasında bu aktiviteler çerçevesinde oluşturulan 54,000 çalma listesiyle geçtiğimiz dönemde oldukça popüler aktiviteler arasında yer aldı.
Araba yolculuğu: Araba yolculuklarının daha da popüler olmasıyla birlikte, Haziran ayından Temmuz ayına kadar olan dönemde araba yolculuğu ile ilgili çalma listelerinin oluşturulmasında yüzde 92 oranında bir artış yaşandı.
Geniş açık alanlar: Müzikseverlerin, geniş açık alanlarda temiz hava arayışları da trendler arasında öne çıktı. Öyle ki Spotify’da Haziran ayından Temmuz ayına kadar kamp temalı çalma listelerinin oluşturulmasında yüzde 140 oranında artış görülüyor.

Cevap bırakın