Bilgisayarınızı güvenle taşımanız için sırt çantası önerileri

1

Alışveriş önerilerime bu hafta bilgisayarınızı güvenle taşıyabileceğiniz sırt çantası önerilerimle devam ediyorum. Sizin için MediaMarkt e-ticaret mağazasından dört sırt çantası seçtim. Haydi gelin şimdi bu ürünlere yakından bakalım.

Bilgisayarımızı yanımızda taşımamız gerekiyorsa, konforumuzu sağlayacak en iyi araç iyi bir sırt çantası. Bilgisayarımız ve aksesuarları, gün içinde yanımızda bulunmasını istediğimiz taşınabilir batarya, telefon ve tabletimiz ve onlara ait kablolar ile şarj cihazları, çantamızın vazgeçilmezleridir. Ayrıca not defterimiz, yolculuk sırasında okuduğumuz kitabımız, çeşit çeşit kalemlerimiz ve USB belleklerimiz gibi çeşitli gereçler de eklendiğinde, çantamızı alırken iyi bir seçim yapmamızın gerekliliği ortaya çıkar.

Dışarıdan gelecek darbelere karşı dayanıklı olmalı

İyi bir sırt çantası öncelikle bilgisayarımızı dışarıdan gelecek darbeler ile kötü hava koşullarına karşı korumalıdır. Bugün birçok sırt çantasında, bilgisayarımızın koyacağımız bölge bu amaçla özellikle güçlendirilmiştir. Aynı şekilde tablet bilgisayarımızı koyabileceğimiz ikinci bir alan da pek çok çantada mevcut. Yağmurlu bir havada sokakta uzun süre yürümek zorunda kalabileceğimizi hesaba katarak, su geçirmeyen bir çanta seçmemiz gerekir. Birçok çanta su geçirgenliği konusunda dayanıklı ancak yine de uzun süre yağmura maruz kalmamaya çalışmalıyız.


sirt-cantasi

SAMSONITE 88U-08-005 15.6 inç Guard IT Gri Notebook Sırt Çantası

MediaMarkt e-ticaret mağazasından seçtiğim ilk sırt çantası Samsonite tarafından üretilen ’88U-08-005 15.6 inç Guard IT’ modeli. Bilgisayarınızı güvenle muhafaza edecek yapıya sahip olan Samsonite’ın bu çantasının, tablet bilgisayarınız için de özel bir bölmesi mevcut. İş kullanımına uygun olan ve dış cephesinde suya dayanıklı malzeme kullanılan çantanın taşıma kolu yumuşaklık hissi veren Neopren malzemeden yapılmış. Omuz askıları ise kullanıcısının konforu düşünülerek özel olarak tasarlanmış.

Bilgisayar ve tablet için iki farklı bölme

15.6 inç ekran boyutundaki bilgisayarlar için uygun olan bu modelin farklı modelleri de bulunuyor. Şık tasarıma sahip olan bu çantanın bilgisayar ve tablet bilgisayarın konulabileceği bölme dışında iki farklı bölmesi daha bulunuyor. Çantanın ön tarafında ise turuncu desenli organizasyon bölümü mevcut. Yandaki fileli bölüm ise su şişesi taşımak için kullanılabiliyor.

SAMSONITE 88U-08-005 15.6 inç Guard IT Gri Notebook Sırt Çantası hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.


sirt-cantasi

TARGUS TBB565EU 15,6 inç Intellect Notebook Sırt Çantası

Seçtiğim ikinci ürün, Targus’un ‘Tbb565Eu’ model notebook sırt çantası. 15.6 inç ekranlı bilgisayarlar için uygun olan bu ürün, su sıçramasına dayanıklı polyester malzemeden üretilmiş. Ön kısmında kırtasiye malzemeleri ve evrak saklama bölmeleri bulunan çantanın, kolay taşıma için ayarlanabilir sırt askıları ve üst bölümünde taşıma kolu mevcut.

Darbelere dayanıklılığı yüksek seviyede

Bilgisayarın konulacağı bölümde, darbelere dayanıklı malzeme tercih edilmiş. Bu da bilgisayarınızın yolculuklarda başına gelebilecek risklere karşı yükse seviyede güvenlik sağlıyor.

Targus Tbb565Eu Notebook Sırt Çantası 15.4-16 hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.


sirt-cantasi

CASELOGIC CA.WMBP115K Jaunt 15,6 inç Uyumlu Notebook Sırt Çantası Siyah

Bilgisayarınızı yanınızda taşımak için kullanabileceğiniz bir başka seçenek ise CESELOGIC’in ‘CA.WMBP115K Jaunt’ modeli. 15,6 inç dizüstü bilgisayarlar için polyester malzemeden üretilen bu ürün su sıçramasına dayanıklı olarak tasarlandığı için, kötü hava şartlarında dahi üstün koruma sağlıyor. Bilgisayar bölmesi darbelere karşı koruma için destekli olarak tasarlanan CASELOGIC’in bu çantasında, bilgisayarın yanı sıra, tablet bilgisayarınızı taşıyabilmeniz için özel bir bölme bulunuyor.

Kişisel eşyalarınız için özel bölme

Kişisel eşyalarınızı, taşınabilir batarya ve disklerinizi koyabileceğiniz ilave bölmelerle desteklenen bu çantanın yan tarafında su şişenizi koyabileceğiniz özel bir bölüm de mevcut. Sıklıkla ihtiyaç duyabileceğiniz eşyalarınız içinse ön tarafta fermuarlı bir ön cep bulunuyor.

CASELOGIC CA.WMBP115K Jaunt 15,6 inç Uyumlu Notebook Sırt Çantası hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.


sirt-cantasi

THULE CA.TCBP317 Crossover Notebook / MacBook Sırt Çantası 15″ Siyah

Önereceğim son sırt çantası seçeneği ise THULE şirketinin MacBook bilgisayarlar için tasarlanan ‘CA.TCBP317 Crossover’ modeli. 15 inç ekran boyutuna kadar bilgisayarları güvenle taşıyabileceğiniz bu çanta hafif, uzun ömürlü ve suya dayanıklı kumaştan üretilmiş. Omuz askılarında ise Etil Vinil Asetat (EVA) malzeme kullanılmış.

Nefes alan geri dönüşümlü malzeme

EVA, esnek bir yapıya sahip olan, nefes alan, geri dönüşümlü, son derece sağlıklı, bakteri üretmeyen, birçok alanda yaygın kullanılan bir ürün. Üst kısmında taşıma kolay kolu bulunan çantanın ön bölümlerinde ise hızlı erişmek istenen malzemelerin konulması için fermuarlı bölümler mevcut. Yan ceplere ise su şişesi konulabilir.

THULE CA.TCBP317 Crossover Notebook/MacBook Sırt Çantası 15″ hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.


Daha fazla sırt çantası seçeneği incelemek isterseniz…

Bu yazıda, MediaMarkt e-ticaret sitesinden sizler için seçtiğim bilgisayarınız için sırt çantası önerilerinde bulundum. Önerdiğim sırt çantası modellerinden daha fazlasını incelemek isterseniz, MediaMarkt e-ticaret sitesindeki tüm seçenekleri buradan görebilirsiniz.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Çok fonksiyonlu kablolu telefon önerileri

Cep telefonunu aratmayacak kablosuz telefon önerileri

Akıllı telefon satın alacaklara 5 öneri

Cevap bırakın