Çok fonksiyonlu kablolu telefon önerileri

2

Geçen yazımda, “Cep telefonunu aratmayacak kablosuz telefon önerileri”ni yazmış ve ‘dect telefon’ olarak bilinen, ürünleri incelemiştim. Bu kez sabit hatlı ve kablolu telefon modellerini ele alıyor ve seçtiğim ürünleri sıralıyorum.

Mobil iletişim her ne kadar vazgeçilmezimiz olsa da kablolu iletişim yöntemlerini de kullanmaya devam ediyoruz. Kablolu iletişim denince ilk akla gelen tabii ki, kablolu yani sabit hatlı telefonlar. Geçen yazımda, “Cep telefonunu aratmayacak kablosuz telefon önerileri”ni yazmış ve ‘dect telefon’ olarak bilinen, sabit hatlar üzerinden iletişim sağlamakla birlikte, kablosuz telefon konforu yaşatan bu ürünleri incelemiştim. Bu kez sabit hatlı ve kablolu telefon modellerini ele alıyor ve MediaMarkt e-ticaret sitesinden sizler için seçtiğim günün koşullarına göre gelişmiş özellikler içeren kablolu telefon önerilerimi sıralıyorum.

kablolu telefon

MULTITEK MC 210

İlk önerim olan MULTITEK MC 210, 8 farklı kontrast ayarı seçeneği bulunan 16 rakam kapasiteli LCD ekrana sahip ve ekranın aydınlatması da mevcut. Üründe ahize kullanmadan ‘Eller Serbest’ (Handsfree) telefon görüşmesi yapabilmeniz için dahili bir hoparlör bulunuyor. Ses seviyesi ayarını da 4 seviyeli olarak dilediğiniz gibi yapmak için seçeneğiniz var. 16 farklı zil tonu, 6 farklı bekletme müziği seçenekleri ise, telefonunuzu zevkinize göre özelleştirme fırsatı sunuyor.

Gelen çağrıları hafızadan tek tuşla kolayca arayın

FSK/DTMF/ETSI uyumlu arayan kimliği gösterme, 66 gelen çağrı 20 aranan çağrı kaydının tutulması ve gerektiğinde kolayca tekrar aranabilmesi ürünün hayatı kolaylaştıran fonksiyonlarından. Ürünün diğer özellikleri olarak ise, rahatsız etmeyin, hesap makinası, tuş tonu ve bebek tipi arama, 3 basamaklı kilit, tonlu darbeli arama ve 5 basamaklı alarm, flash süresini 100/300/600/1000 MS olarak ayarlayabilme ve yeni aramada ve meşgulde LED göstergesini sayabiliriz.

MULTITEK MC 210 Cid. Kablolu Masa Telefonu hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

kablolu telefon

ALFACOM 441

İkinci önerim ise ALFACOM 441 model kablolu masa telefonu. 12 haneli takvimli 5 farklı LCD kontrast ayarı seçeneği LCD ekranı bulunan ürün FSK/DTMF/ETSI uyumlu uyumlu ve 61 gelen ve 16 giden çağrı hafızasını ekran gösteriyor. Gerektiğinde son aramaları kolayca tekrarlamak mümkün oluyor. Kullanıcısının konforunu artırmak için ürüne,  10 adet çift tuş hafızası ile 61 adet VIP numara hafızası fonksiyonu eklenmiş.

Önceden belirlediğiniz VIP numaralarla temasta kalın

Bu sayede vakit kaybetmeden önemli çağrılarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Önceden belirlediniz VIP numaralardan gelen çağrıları fark etmeniz için 1 adet VIP zil sesi ile 10 farklı zil sesi seçeneği mevcut. Ayrıca alarm ve bekletme müziği de bulunuyor. 2 farklı ‘Eller Serbest’ (Handsfree) arama ve konuşma özelliği, hesap makinesi, PABX ve yerel alan kodu tanımlama, ön arama ve düzeltme fonksiyonu, 3 basamaklı tuş kilidi fonksiyonu da ürünün diğer artı özelliklerinden.

ALFACOM 441 Cid. Kablolu Masa Telefonu hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

kablolu telefon

GIGASET DA710

MediaMarkt e-ticaret sitesinden sizler için seçtiğim üçüncü kablolu telefon seçeneği ise GIGASET şirketinin DA710 modeli. Üründe bulunan menteşeli alfanümarik ekran, istenilen açıda ayarlanabiliyor ve arama bilgileri, saat, takvim gibi bilgileri kolayca görmenizi sağlıyor. 100 adet telefon numarasını kaydedebileceğiniz rehberi bulunan ürün, 8 direk arama tuşu ile 16 farklı numarayı hafızadan kolayca aramanız için kolaylık sunuyor. Son 50 çağrıyı gösterebilen ürün, arama engelleme foksiyonuna da sahip. 16 melodi ve 4 farklı yükseklikte ses seçeneği sunan üründe, dilerseniz belli kişileri VIP olarak tanımayıp bu kişilere farklı ses tonları ve görseller ekleyebilirsiniz.

Harici kulaklık ve mikrofonla kullanabilme avantajı

Telefonu dilerseniz sadece VIP kişilerden gelen aramalarda çalacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ürünün sunduğu bir başka kolaylık ise, ‘Eller Serbest’ (Handsfree) özelliğinin yanı sıra RJ9 soket yuvası ile uygun mikrofon ve kulaklıkla da kullanılabiliyor olması. Ayrıca bir güç kaynağına ihtiyaç duymayan ürün, elektronik kilidi sayesinde de  izinsiz dış aramaları engelliyor. Acil durumda içinse telefon kitliyken aramaya izin verilen numaralar tek tuşla aranacak şekilde tanımlanabiliyor.

GIGASET DA710 Ekranlı Masaüstü Telefon hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

kablolu telefon

ALCATEL T 55

Seçtiğim son kablolu telefon ise ALCATEL’in T 55 modeli. Her ortam koşullarında yararlanabileceğiniz ışıklı LCD ekranı bulunan ALCATEL T 55, araya numaraları gösterebilme fonksiyonuna sahip. 10 hafızalı telefon rehberi ve 10 son arama hafızası içeren üründe, sizi son arayan 58 numaranın da kaydına ulaşabiliyorsunuz.

Ahizeyi kullanmadan görüşmenin keyfi bir başka

‘Eller Serbest’ (Handsfree) özelliğiyle ahizeyi kullanmayan görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Üründe bekleme konumunda saat gösterme, mesaj uyarısı, tone/pulse arama tipi seçeneği, mute özelliği, yüksek-orta-düşük zil sesi seviyesi, flash süresi ayarlayabilme gibi ek özellikler de mevcut.

ALCATEL T 55 Cid. Kablolu Masa Telefonu hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

Daha fazla kablolu telefon seçeneği incelemek isterseniz…

Bu yazıda, MediaMarkt e-ticaret sitesinden sizler için seçtiğim kablolu masa telefonu önerilerinde bulundum. Önerdiğim kablolu telefon modellerinden daha fazlasını incelemek isterseniz, MediaMarkt e-ticaret sitesindeki tüm seçenekleri buradan görebilirsiniz.

MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Cep telefonunu aratmayacak kablosuz telefon önerileri

Akıllı telefon satın alacaklara 5 öneri

Evdeki miniklerin güvenliği için bebek monitörü önerileri

Cevap bırakın