Akıllı telefon satın alacaklara 5 öneri

2

Daha önce farklı zamanlarda kaleme aldığım iki yazımda, 1000 TL fiyat seviyesinde akıllı telefon önerilerinde bulunmuştum. Bu yazımda ise fiyat kısıtlaması yapmaksızın yeni yılda satın alabileceğiniz 5 farklı akıllı telefon önerisiyle karşınızdayım.

akilli-telefon

APPLE iPhone 8 Plus

Apple, yeni akıllı telefonları iPhone X ile iPhone 8 serisini, 2017’nin sonlarına doğru pazara sunmuştu. Apple’ın sadık kullanıcıları, iPhone X’dan (iPhone 10 okunur) daha çok, iPhone 8 serisine ilgi gösterdi. Çünkü iPhone X, yeni teknolojiler barındırmakla birlikte, olası problemlerin bir sonraki üründe düzeleceği şeklindeki genel yaklaşım, birçok sadık kullanıcıyı, iPhone X’dan uzak tuttu. O nedenle ben de listemin birinci sırasına, iPhone X yerine iPhone 8 Plus’ı aldım. iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus’ın bazı farklar dışında devamı olduğu ve oturmuş bir ürün serisi olduğu için şu an hâlâ favori seçenek.

APPLE iPhone 8 Plus hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

akilli-telefon

SAMSUNG Galaxy Note 8

Geçtiğimiz yıl, Samsung’un S8 ile başlattığı ‘sonsuz ekran’ trendinin, Note 8 ile devam ettiğini gördük. Hem S8’i hem de Note 8’i deneyimlediğim için rahatlıkla önerebilirim. ‘Sonsuz ekran’ özelliğiyle küçük görünen akıllı telefon kasalarına daha büyük ekran sığdırmak mümkün oldu. Bu önemli bir aşamaydı. Benim tercihim bu noktada S8 yerine, Note 8 olacak. Gün içinde sürekli mobil olduğumdan geniş ekran benim için önemli. 6 inçin altındaki ekran boyutu akıllı telefonda nedense artık yeterli gelmiyor. 5.5 inç kabul edilebilir, 5 inç ekran ise artık gündemimden çoktan çıkardığım bir seçenek.

SAMSUNG Galaxy Note 8 hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

akilli-telefon

HUAWEI Huawei Mate10 Pro

Listeme aldığım üçüncü ürün Huawei’nin 6 inç boyutunda ekrana sahip akıllı telefonu Mate10 Pro adlı modeli. Geniş ekranlı telefonlar hem fotoğraf ve video ile yakından ilgilenenler hem de mobil haldeyken, Netflix gibi uygulamalardan video izleyenler için ideal bir ürün. Mate10 Pro’nun ekranı 1080X2160 piksel çözünürlüklü OLED teknolojisine sahip. Depolama kapasitesi olarak 128 GB gayet üst seviye kabul edilebilir. 6 GB RAM de yeterli seviyede. Ürünün genel teknolojik özellikleri de yeterli ve günün trendlerini yakalar düzeyde. Bu nedenle Mate10 Pro da karar verirken inceleyeceğiniz ürünler arasında olmalı.

HUAWEI Huawei Mate10 Pro hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada burabilirsiniz.

akilli-telefon

SAMSUNG Galaxy A8 Plus

Samsung’un bu yazıdaki listeme giren ikinci ürünü, şirketin yeni orta seviye akıllı telefonu Galaxy A8 Plus da 6 inç ekran boyutuyla geniş ekran sevenlere S8 ve Note 8’e nazaran daha ekonomik bir seçenek sunuyor. Üründeki ekranın FHD+ sAMOLED olması da bir artı. 8MP’lik f/1.9 diyaframlı ikinci kameranın eşlik ettiği 16MP’lik f/1.9 diyaframı bulunan ana kamera sayesinde kullanıcıların kaliteli ‘selfie’ler çekebiliyor. ‘Selfie’lerde doğal olarak arka plan bulanıklığı veren özellik bulunması da önemli bir avantaj. Samsung Galaxy A8 Plus, Android 7.1.1 Nougat işletim sistemiyle geliyor. Arka tarafta yer alan parmak izi tarayıcısıyla da kullanıcısının güvenliğini artıran cihaz, 3500 mAh gibi yeterli seviyede batarya ile geliyor.

SAMSUNG Galaxy A8 Plus hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

akilli-telefon

General Mobile GM5 Plus

Türk markası General Mobile’ın 5,5 inç Full HD ekranı ve 13 MP çözünürlükteki flaşlı selfie kamerasıyla dikkat çeken ürünü  GM5 Plus, yüksek performans sunmasına rağmen ekonomik fiyatıyla büyük ilgi görüyor.  İşletim sistemi olarak Android’in en güncel yazılımı olan Android 7.1.1 Nougat’ı kullanan GM5 Plus, 32 GB depolama kapasitesi ve 3 GB RAM ile kullanıcıların ihtiyaçlarının karşılayacak düzeyde bir teknik donanım sunuyor. Hem ön hem de arka kamerasının 13 Megapiksel olması GM5 Plus’tan fotoğraf deneyimi açısından tatmin edici sonuçlar alınmasını sağlıyor.

General Mobile GM5 Plus hakkında daha fazla detay ve fiyat bilgisini burada bulabilirsiniz.

MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Evdeki miniklerin güvenliği için bebek monitörü önerileri

Her anınıza tanıklık edecek aksiyon kamerası önerileri

Skype Kurumsal: Şirket içi iletişim sihirbazı

Cevap bırakın