Sıra dışı bilgisayar: Asus ROG Mothership!

0

CES 2019 etkinliğine oyuncu bilgisayarları damgasını vurmaya devam ediyor. Alışılmışın dışına çıkan tasarım anlayışıyla görenleri kendine hayran bıraktıran Asus ROG Mothership ön incelemesi ile karşınızdayız!

ASUS ROG Mothership ön inceleme

Dilediğiniz zaman dizüstü veya masaüstü olarak kullanabileceğiniz Asus ROG Mothership ön inceleme videosu sizlerle! İyi seyirler!

Aslında hepsi bir arada bir dizüstü bilgisayar olarak lanse edilen Asus ROG Mothership, 17 inç büyüklüğündeki bir ekrana ev sahipliği yapıyor. CES 2019 dahilinde tanıtılan oyuncu bilgisayarlarına kıyasla ROG Mothership‘in oldukça kalın olduğunu da belirmekte yarar var.

Tüm bunları geride bırakıp söz konusu bilgisayarın teknik özelliklerine bakacak olursak, bizleri 4.78 GHz hızında çalışan 9. nesil Core i9-8950HK işlemci karşılıyor. Bu işlemciye ise 64 GB‘a kadar artırılabilen DDR4 RAM eşlik ediyor.

Bunun haricinde ise, üç adet 512 GB NVMe SDD depolamaya sahip olan yeni nesil oyuncu bilgisayarında Asus, CES 2019 etkinliğinde lanse edilen RTX 2080 Max-Q grafik kartına yer veriyor. Ayrıca, söz konusu bu oyuncu bilgisayarının Max-Q teknolojisine sahip olan RTX 2070 ve 2060’lı versiyonlarının da bulunduğunu özellikle belirtelim.

Nvidia’nın RTX 20 serisi GPU’larına sahip olan diğer dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, ROG Mothership‘inde G-Sync desteği ile 144Hz’de çalışan Full HDbir ekrana sahip olduğunu görmekteyiz.

Cevap bırakın