Sınıfında yıldız olmaya aday: Vestel Venus V6!

0

IFA 2018 bünyesinde en yeni teknolojiler bizlerle buluşmaya devam ediyor. Fuarın Türk katılımcıları arasında yer alan Vestel, yeni akıllı telefonlarını tüm dünyaya lanse etti. Bu telefonlardan biri olan Vestel Venus V6 modelini sizler için yakından inceledik ve ilk değerlendirmemizi yaptık.

Vestel Venus V6 neler sunuyor?

Venüs V6’nın kalbinde Qualcomm Snapdragon 450 işlemci modeli yer alıyor. 1,8 Ghz saat hızında çalışan bu işlemci, toplamda 8 çekirdeğe sahip. Bellek tarafındaysa 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bizleri karşılıyor. Depolama tarafında ek bir detay bulunuyor. V6’nın depolama alanını micro SDkart desteği ile beraber 2 TB’ye kadar çıkarabiliyorsunuz.

Ana kamera ise 13 Megapiksel ve 5 Megapiksel‘lik iki sensörden oluşuyor. Bokeh efekti verebilen ana kameranın, çift tonlu flaş desteği de bulunuyor. Ön kamera noktasındaysa bizleri yine Bokeh efekti sağlayan, 8 Megapiksel’lik bir sensör karşılıyor. Ön kamerada da flaş desteğinin bulunması akşam saatlerinde de selfie çekmeyi sevenler için güzel haber diyebiliriz.

Vestel Venüs V6 batarya tarafında ise 3366 mAh‘lik bir kapasite sunarken, bu bataryayı Quick Charge 3.0 ile Type-C bağlantısını kullanarak hızlı bir şekilde doldurabiliyorsunuz. Telefonun Ekim ortasında ülkemizde satışta olması bekleniyor. Duyuru sırasında Vestel Venus V6 fiyatı hakkında şimdilik bir bilgi verilmedi.

Cevap bırakın