Samsung Galaxy S10’a 2 yeni yüz tanıma kilidi özelliği

0

Samsung yüz tanıma kilidi sistemi, kullanıcıların telefonlarını koruyarak istenmeyen el değiştirme vakalarını engelliyor. Bilindiği üzere Android 10, Galaxy S10 modeli için beta olarak piyasaya çıktı. Kullanıcı arayüzünde çeşitli değişiklikler yapan Android 10, yüz tanıma korumasına 2 yeni özellik ekledi.

Samsung yüz tanıma kilidi

Samsung yüz tanıma kilidi sistemi artık daha güvenli

Yüz tanıma kilidinin bağlı olduğu ön kamera ile güvenlik hizmeti veren Galaxy S10, bu yazılımda yalnızca bir kişinin yüzünü kullanıyor ve diğer kişilere izin vermiyor. Bu bağlamda yüzünüzde yaptığınız en ufak bir değişiklik, telefonun güvenlik sebebi ile açılmamasına sebep olabiliyor. Zira kendisi aldatmalara karşı oldukça iyi.

Buradan hareketle size ikinci bir şans veren Android 10, yüzünüzde farklı bir imaj mevcut ise yüzünüzün o şekli ile de telefonunuzun açılmasına izin veriyor. Kullanıcılar, artık bu sayede yüzlerinde rahatlıkla değişiklik yapabilecekler. Tek yapmanız gereken yeni görünümüzü sisteme kayıt etmek.

Samsung yüz tanıma kilidi

Android 10 vasıtasıyla gelen ikinci özellik, kullanıcıların gözlerini baz alarak tarama işlemini gerçekleştiriyor. Ek güvenlik sağlamak adına aktifleştirilen yazılım, telefon sahiplerinin yüzlerini yalnızca onların gözleri açıkken tanıyor.

Galaxy S10’un “Ayarlar” sekmesindeki güvenlik menüsünde yer alan özellikler, henüz tamamlanmış değil. Beta aşamasında olan özelliklerin tamamlanılması, kullanıcıların belli bir süre içerisinde Samsung’a vereceği geri bildirimlere bağlı.

Samsung Galaxy S10

Samsung yüz tanıma kilidi yazılımının yeni halini nasıl buldunuz? Kendi yüzünü kullandığı halde telefonunu açamayan kullanıcıların derdini çözen One UI 2.0, kötü niyetli kişilerin girişimlerine de engel oldu. İlgili yazılımın diğer Galaxy modellerine de gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın