Samsung ve AMD arasında kapsamlı iş birliği hazırlığı

0

2021 yılında üretilecek olan Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefonlarında AMD Radeon işlemcilerin kullanılması planlanıyor. İşte detaylar…

Samsung’un akıllı telefon donanımlarını üçüncü parti bir şirket üzerinden karşılaması gündemde. Bu kapsamda AMD ile sıkı bir iş birliği gerçekleştireceği konuşulan Kore merkezli şirket, 2021 yılı itibarıyla oldukça performanslı modeller duyurabilir.

Geçtiğimiz Haziran ayında bir ekip kurarak stratejik ortaklık konusunda anlaşmaya vardıklarını açıklayan Samsung ve AMD firmalarının 2021 yılında ilk somut icraatlerine imza atabilecekleri konuşuluyor. Gelen bilgilere göre 2021 yılında üretilecek olan Samsung’un Galaxy serisi akıllı telefonlarında AMD Radeon işlemcilerin kullanılması planlanıyor.

Samsung’un AMD ile stratejik ortaklığından sonra oyuncu telefonları üzerine bir seri dahi oluşturabileceği ve tüm oyunları yüksek bir performansla oynatmayı hedefledikleri de gelen bilgiler arasında. AMD tarafından dizayn edilen RDNA grafik mimarisini kullanacak olan Samsung Galaxy telefonların 2021 yılının Nisan ayından itibaren üretilebileceği belirtiliyor.

Daha önce Xbox One ve Play Station 4 oyun platformlarında da kullanılan AMD teknolojisinin Samsung ile de iş birliğine gitmesi bir taraftan beklentileri yükseltirken, diğer taraftan da rakip şirketlerin olası hamle potansiyelini artırıyor.

Cevap bırakın