Sağlıklı günler için

Sağlıklı günler için

0

Şık görünümleriyle dikkat çeken giyilebilir teknoloji ürünleri, göze çarpan tasarımlarının yanı sıra sağlığınıza ve beslenmenize yardımcı olmasıyla da tercih ediliyor. Örneğin sabah koşusuna çıktığınızda ne kadarlık bir mesafe kat ettiğinizi ya da spor antrenmanınız sırasında ne kadar kalori harcadığınızı üzerinizde taşıdığınız teknolojik bir cihaz yardımıyla öğrenebilirsiniz. Sağlıklı günler için kullanabileceğiniz birkaç ürünü sizlere önermek istiyoruz.

sağlıklı günler için

Sağlıklı günler için

Sabahları koşuya çıkıyorsunuz ancak ne kadar mesafe kat ettiğinizi de öğrenmek istiyorsunuz. Ya da her gün düzenli spor antrenmanı yapıyorsunuz ve hareketleriniz esnasında ne kadar kalori yaktığınızı da bilmek istiyorsunuz. Belki de gece ne kadar süre hafif uykuda ne kadar süre de derin uykuda olduğunuzu bilmek isteyebilirsiniz. Sağlığınızı ve beslenmenizi takip eden birkaç giyilebilir teknoloji ürünü ile daha sağlıklı günler yaşamanız mümkün. Teknoloji o kadar farklı bir noktaya doğru yol alıyor ki, gördüğümüz ürünler karşısında şaşırıp kalıyoruz. Giyilebilir teknoloji de bunun çok güzel bir örneği. Mesela belinize taktığınız bir kemer gün içinde ne kadar süre oturduğunuzu hesaplıyor. Ya da başınıza taktığınız bir şapka kalp atışlarınızı takip ediyor. Hatta günde kaç kalori yaktığınızı hesaplayan bir çorap bile var. Bunların dışında akıllı bir bileklik yardımıyla günlük temponuzu da takip edebiliyorsunuz.

Kaç kalori yaktığınızı söyleyen çorap

Sabah koşunuza çıktınız ve geçen süre içerisinde ne kadar kalori yaktığınızı da öğrenmek istiyorsunuz. Ya da o sabahki enerjinize göre ne kadar sürelik bir antrenman yapmanız gerektiğini de bilmek isteyebilirsiniz. Sensoria markalı bir akıllı çorap, size adım atmaya başladığınız andan itibaren kaç adım attığınızı söylüyor. Bu akıllı giyilebilir ürün, bununla kalmayıp, ne kadar hızlı yürüdüğünüzü ya da koşup koşmadığınızı, egzersiz sırasında ne kadar kalori yaktığınızın da hesabını tutuyor.

Havalar sıcak, şapkanı tak

Sağlıklı günler için spor yapmak şart demiştik. Her gün sabah ya da akşam yürüyüşlerinizde sizin hareketlerinizi takip edecek bir şapkayla birlikte yol almak ister miydiniz? Lifebeam adlı bir şapka, siz sporunuzu yaparken adımlarınızı sayıyor ve kalp atışlarınızı takip ediyor. Şapkayı bluetooth teknolojisini kullanarak akıllı telefonunuza bağlıyorsunuz ve yaptığınız antrenmanı bu şekilde takip edebiliyorsunuz.

Bir günde ne kadar süre oturuyorsunuz?

Bu sorunun cevabını aslında hepimiz merak ediyoruzdur. Ofis içerisinde daha sık zaman geçiriyorsak muhtemelen dışarıda olduğumuzdan daha uzun süre oturuyoruz. Bunun takibini yapacak cihazın sadece bir kemer olduğunu söylesek? Welt adındaki akıllı kemer, sizin adımlarınızı takip ediyor ve gün içerisinde ne kadar süre ayakta kaldığınızı ya da ne kadar zamanı oturarak geçirdiğinizi hesaplıyor.

Her saat başı 250 adım atmaya hazır mısınız?

Sağlıklı günler için her şeyden önce yediklerimize, içtiklerimize ve spor yapmaya özen göstermemiz gerekiyor. Her gün düzenli beslenip sabahları ya da akşamları yürüyüş yaptığımız takdirde sağlıklı bir bünyeye sahip olabiliriz. Sağlığınızı takip etmeniz açısından da size çok güzel bir ürün önermek istiyoruz. Fitbit Charge 2 adlı giyilebilir bileklik ürünü sizin hareketlerinizle birlikte sağlığınızı takip ediyor. Adımlarınızı, yaptığınız mesafeyi, yaktığınız kaloriyi, hareketli anlarınızı, saatlik aktivitelerinizi ve durağan geçirdiğiniz dakikalarınızı bu akıllı bileklik ile takip edebilirsiniz. Gün boyu aktif olmanızı sağlayan Fitbit Charge 2, her saat başı en az 250 adım atmanız için size hatırlatma da yapıyor. Fitbit Charge 2, ne kadar uzun ve ne kadar derin uyuduğunuzu da otomatik olarak takip etmenizi sağlıyor. Ürün, uyku kalitenizi öğrenebilmeniz için kalp atış hızınızı takip ederek hafif ve derin uyku zamanlarınızı ayrı ayrı size belirtiyor.

Fitbit Charge 2 ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın