PlayStation 5 bekleyenleri şaşırtan yenilik!

0

Sony’nin Playstation 4’ü satışa sunmasının üzerinden beş yıl geçti. 2016’da Playstation 4 Pro ve Playstation 4 Slim olmak üzere iki konsol daha oyuncular ile buluşturulmuş olsa da, Playstation 5 heyecanla bekleniyor.

Sony’nin E3 2019 etkinliğine katılmayacağını açıklaması oyuncuları oldukça üzse de, Sony’nin PlayStation 5 için almış olduğu iddia edilen ilginç bir patent, teknoloji devinin oldukça iddialı bir konsol geliştirdiğini gösteriyor.

Playstation 5 ile oyun kartuşu dönemi başlayabilir!

Patent ile ilgili detaylara baktığımızda, Sony’nin oyunculara elektronik oyun kartuşu olarak adlandırdığı yeni bir teknolojiyi sunmaya hazırlandığı görülüyor. Tabi, patentin alınması bu teknolojinin Playstation 5’de kullanılacağını kesinleştirmiyor.

Elektronik oyun kartuşunun teknik detayları ve hangi amaçla geliştirildiği şu anda bilinmezliğini koruyor. Tüm bunların yanı sıra geçtiğimiz günlerde PS 5’e ait olduğu iddia edilen tasarımlar sızdırılmış ve bu tasarımlar bir çok oyuncuyu etkilemeyi başarmıştı.

Ancak, sızıntılardan kısa süre sonra görsellerin sahte olduğuna dair açıklama yapıldı. Şirkete yakın kaynaklar, Sony’nin yeni bir el konsolu geliştirdiğini iddia ediyor. Maalesef, konsol hakkında şu an hiç bir bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın