LG ekranında kamera bulunan telefon patenti aldı

0

Akıllı telefonlarda inovatif bir anlayış olarak yorumlanan ekran üzerinde kamera tasarımı, teknoloji şirketi LG tarafından alınan iki patentle fikir olarak korumaya alındı. İşte detaylar…

İnovatif bir konsept olduğuna şüphe yok, ekranın üst kısmında konumlanan kamera lensleri yerine yeni bir tasarım anlayışı. Üzerinde kamera bulunan akıllı telefon, ön yüzün tamamen ekrandan oluşmasını sağlıyor. Çerçevenin yanı sıra çentik de olmadan ekran tasarımı vaat eden bu ‘yeni fikir’, LG tarafından bir patentle fikri mülkiyet hakları dahilinde korunmaya başlandı.

Elbette LG’nin aldığı patent, diğer akıllı telefon üreticilerinin söz konusu özelliği tercih etmelerine engel değil, genel olarak kamera veya tuş kilidi tuşuna benzer bir durumla tüm üreticiler benzer konseptler üzerinden harekete edebilir.

İki farklı model…

Öte yandan patent, iki farklı LG akıllı telefon tasarımı şeklinde onaylandı. Birinde eğri kenar, diğerinde düz kenar şeklinde gelen telefon tasarımları, genel itibarıyla ekranın sol ve sağ üst köşelerinde kameraların bulunması şeklinde özetlenebilir.

Ancak şunu da belirtmekte fayda var; alınan patentler her zaman gerçek hayatta kullanım alanları bulamayabiliyorlar. Yani her ne kadar düşük bir olasılık da olsa dosyalar arasında kalan bir patent de olabilir.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın