iPhone X için rekor fiyat talebi!

0

Apple’ın merakla beklenen ve özellikle tasarımıyla şu ana kadar ürettiği en farklı telefon olan iPhone X, her geçen gün yeni bir olayla gündeme geliyor. Resmi satışı kısa bir süre sonra başlayacak olan telefon daha şimdiden karaborsaya düştü bile.

iphone xiPhone X karaborsaya düştü!

27 Ekim’de çok sayıda ülke için ön siparişli satışları başlayan iPhone X modeli, Kasım ayının ilk haftasında ise alıcılarına teslim edilecek. Ön siparişli satışların hemen ardından ise, bu telefonu temin etmeyi başaran bazı kişiler, internet siteleri üzerinden satışa başladı.

Şu ana kadar görünen en yüksek fiyat ise tam 60 bin dolar oldu. Yanlış okumadınız.. Tam 60 bin dolarlık bir ilan iPhone X ilanı açıldı. Bu telefonu özel kılan hiç bir şey olmamasına rağmen, dünyada ilk kez kullanmak isteyenlerden biri olma yarışı ve markanın popülerliği bu tip hamlelere sebep oluyor.

256 GB kapasiteli model için 60 bin dolar istenirken, ilanı verilen bu sitede 12 saatlik sürede 40 bin civarında iPhone X araması yapıldığı da açıklandı.

Ülkemizde de benzer bir durum söz konusu. Açık arttırma ve ilan bazlı çalışan bazı sitelerde 8000 TL gibi rakamlara ilanlar açılmış durumda. En önce kullanmak amacıyla fazladan ücretler ödemeye gerek var mı bilinmez ancak resmi satışları beklemenin daha mantıklı olacağı kesin.

Cevap bırakın