Huawei Mate 10 serisi için EMUI 10 beta kayıtları başladı

0

Son günlerde satış rakamları konusunda kendisini iyice ispatlayan ve bu yolda ilerlemekte kararlı olan Huawei, Mate serisinin 2 yaşındaki üyesi Mate 10 adına EMUI 10 beta kayıtlarını başlattı. Bu yeni güncelleme, Mate 10 serisi kullanıcılarına yeni özelliklerle birlikte yeni kullanıcı arayüzü tecrübesi yaşatacak.

Huawei Mate 10 EMUI 10 beta

Huawei Mate 10 EMUI 10 beta neler sunuyor?

Gücünü Kirin 970 isimli işlemci modelinden alan Mate 10 serisi, ilk olarak anavatanı Çin’de güncellenecek. Aşamalı olarak diğer ülkelere de gelmesi beklenen güncelleme, EMUI 9.1’e göre hem daha verimli hem de daha hızlı. Kullanıcı arayüzü tasarımı ve kullanıcı deneyiminde nasıl değişiklikler var?

EMUI 10’da dikkat çeken ilk değişiklik, son ayların en popüler tasarımlarından birisi olan karanlık mod oldu. Bu tasarım, hem metinleri hem de koyu arkaplanlar arasındaki renk kontrastını optimize ediyor ve görsel konfor sağlıyor.

Huawei Mate 10 EMUI 10

EMUI 10 güncellemesi aracılığı ile daha yumuşak ve dinamik animasyon efektleriyle yenilenen Huawei Mate 10, el ve göz kombinasyonuna katkı sağlayacak. Huawei, ayrıca, kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla esnek dokunuş, fiziksel kıvrım hareketi ve yeni geçiş efektleri ile Mate 10’u tazeledi.

Fotoğraf ve video çekmeyi sevenleri de unutmayan Huawei, kamera sistemini daha iyi ve daha basit işlemler için tekrardan gözden geçirdi. EMUI 10, EMUI 9.1’e göre daha esnek özelliklere sahip. Bu özellikler; kameranın modunu değiştirme, araç çubuğunu özelleştirme ve yazı stili kullanımı ile alakalı.

Huawei Mate 10 EMUI 10

EMUI’nin önceki sürümünde Always-On Display (AOD) için yalnızca beyaz renk mevcut. Bu bağlamda EMUI 10, farklı renk şemaları ile Mate 10’u renklendiriyor. Son olarak yeni tasarımı ve yeni ikonları eşliğinde keşfedilmeyi bekleyen EMUI 10, Mate 10 modeli dışında Mate 10 Pro ve Mate 10 Porsche Design için de yayımlandı.

Cevap bırakın