Huawei Honor Note 10 göründü

0

Android işletim sistemine sahip ‘dev’ phablet, Kirin 970 işlemcisiyle dikkat çekiyor. İşte ayrıntılar…

Önde gelen mobil cihaz üreticileri arasında yer alan Huawei’nin sonraki -iddiası yüksek- akıllı telefon modellerinden Honor Note 10, bazı özellikleri ile birlikte internet ortamında ortaya çıkan benchmark sonuçlarının ardından netlik kazandı. Cihazın performansına işaret eden testleri, bir dizi teknik özelliği de gözler önüne serdi.

Buna göre HUAWEI RVL-AL09 ürün koduyla listelendiği görülen ve Huawei Honor Note 10 adıyla gelecek olan beklenen cihaz, Android işletim sistemine sahip ‘dev’ bir phablet (büyük ekranlı akıllı telefon) özelliği taşıyor. 

Sistem bilgileri arasında Android 8.1 işletim sisteminin önyüklü olduğu görülüyor. Ayrıca 6 GB RAM, 8 çekirdekli ve 1.84 GHz saat hızlarında çalışabilen Kirin 970 işlemcisiyle geleceği anlaşılıyor. İşlemci ve sistem bilgileri haricinde ayrıntının görülmedi sızıntı bilgide, cihazın performans anlamında son derece iddialı olacağı da gözlerden kaçmıyor.

Huawei, 2018 yılındaki üst segment modellerinin çoğunda çift arka kamera kullandı. Bu bağlamda Honor Note 10 modeli de benzer bir eğilimle sergilenebilir. Ekranının 6.9  inç olacağı daha önce bildirilen phablet, ‘ince ve uzun’ telefon kavramına oldukça çarpıcı bir örnek teşkil edebilir. Görsel ayrıntılarının da kısa süre içerisinde ortaya çıkması, yine pek de uzun olmayan bir bekleyişin ardından da resmi olarak tanıtılmasının beklendiğini de ifade edelim.

Cevap bırakın