HTC Vive 2 söylentilerine resmi yanıt geldi

0

htc vive

HTC Vive, sanal gerçeklik ekipmanları arasında bilinirliği en yüksek olanlardan biri. Aygıtın Tayvan merkezli üreticisi için büyük değer taşıdığı da yakından takip edilen konular arasında. Önümüzdeki senelerde yıllık bazdaki satışların sürekli katlanmasının beklendiği sanal gerçeklik donanımları açısından rekabetin boyutu da her geçen gün yükseliyor.

Bu noktada HTC’nin yeni bir atak yaparak Vive’ın güncelleştirilmiş versiyonunu Vive 2 model ismiyle tanıtacağı iddiaları kamuoyunda yer buldu. Aygıtın kablosuz olacağı, tasarımda da bir dizi değişikliğin söz konusu olduğu belirtiliyordu. ABD’de Ocak ayının başında düzenlenecek teknoloji fuarı CES 2017 kapsamında aygıtın görücüye çıkarılabileceği gibi detaylar da gündemdeydi. Bu iddialara resmi yanıt geldi…

İddialar gerçek mi?

HTC, ‘iddiaların gerçek olmadığı’ ifadesini kullanarak Vive 2 adlı bir modelin CES 2017’de tanıtılmayacağını açıkladı ve böylelikle spekülasyonlara yanıt getirdi. Ayrıca Vive sahipleri için daha güçlü ve büyüyen bir ekosistem inşa etmeye odaklanıldığı dile getirildi.

Yeni bir Vive’ın satışa sunulması, öncesinde aygıtı satın almış kullanıcılar açısından kötü bir haber olabilirdi. HTC, Vive ile sanal gerçeklik alanında iyi bir ivme yakaladı ve yazılım tarafında da geliştirme çalışmalarına devam edildiği biliniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

En iyi sanal gerçeklik başlıkları makalesini okumak için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın