Güneş gözlüğü ile müzik dinlemek dönemi başladı

0

Bose markasının satışa çıkardığı yeni güneş gözlüklerinde bulunan mini hoparlörler sayesinde artık ‘gözleri kırpmadan’ müzik dinlemek mümkün olabilecek.

Son dönem kablosuz kulaklardan sonra çıkan bir diğer yenilik de Bose’den geldi. İlk olarak iki yıl önce çıkardığı güneş gözlüklerine hoparlör yerleştiren markanın bu hamlesi o dönemde çok fazla ses getirmemişti. Ancak son dönemlerde ses sistemlerine yönelik ilginin artmasından faydalanmak isteyen Bose, 3 farklı hoparlör entegre edilmiş yeni güneş gözlüğünü piyasaya sundu.

Sektörün en küçük hoparlörlerine sahip olan güneş gözlükleri Tenor, Soprano ve Bose Tempo ismiyle üç faklı model halinde geldi.

Klasik güneş gözlüğü şeklinde olan Bose Tempo’nun yanı sıra Tenor ve Soprano modellerinin daha çok sporcu gözlüğü tasarımında hazırlandığı dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca Tenor ve Soprano’da gözlükler, değiştirilebilir ve numaralandırılabilir lenslere de sahip.

Bluetooth bağlantısı ile yaklaşık 5,5 saat kullanılabilme özelliğine sahip olan mini hoparlörler, gözlük camlarının yanındaki sap kısmında yer alıyor. 16 mm sürücülerin gelişmiş bass ile desteklendiği Tenor ve Soprano modellerinin ABD fiyatı da açıklandı: 250 $.
Bose Tempo modelinde ise 22 mm sürücüsüyle en iyi bass kalitesini sunduğu iddia ediliyor. Yaklaşık 8 saat kullanılabilen gözlüğün fiyatı da diğerleriyle aynı.

Cevap bırakın