Google Chrome’un iOS uygulamasında kritik açık

0

Google Chrome’un iOS uygulamasında kritik güvenlik açığı keşfedildi. Google’ın henüz yamalamadığı bu güvenlik açığına maruz kalmamak için iOS’te Safari veya başka bir tarayıcı kullanmanız gerekiyor.

Google, internet tarayıcıları savaşında Chrome ile rakipsizliğini sürdürmeye devam ediyor. Ancak Google, bu sefer çok büyük faka bastı diyebiliriz. Chrome’un iOS uygulamasında yer alan güvenlik açığı yüzünden iPhone ve iPad kullanıcılarının şifreleri ve banka bilgileri risk altında.

Google Chrome’u iPhone ve iPad’den silin…

Confiant firmasının açıkladığı raporda; Google Chrome iOS uygulamasında sahte reklamlar gösterilmeye başladı. Chrome’un açılır pencere engelleme özelliğini devredışı bırakarak zararlı reklamları gösterebilen eGobbler ekibi, bu sayede iPhone ve iPad kullanıcılarının şifrelerine erişebiliyor.

eGobbler isimli hacker ekibi Chrome sayesinde iOS’in tamamına sızamıyor. Sadece Chrome’da kayıtlı olan internet şifreleriniz ve banka bilgileriniz hacker ekibinin eline geçebiliyor. Google’ın henüz kapatmadığı bu güvenlik açığında maruz kalmamak için; iOS’te Safari, Firefox veya Opera gibi tarayıcıları kullanmanızı öneriyoruz. iOS’te güvenliğinize çok önem veriyorsanız ise; Safari’yi ana tarayıcınız olarak kullanmalısınız.

Google cephesi henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Bu güvenlik açığı muhtemelen önümüzdeki hafta App Store’dan yayınlanacak güncelleme ile kapatılacaktır. Bakalım Google cephesi bu konu hakkında nasıl bir aksiyon alacak?

Cevap bırakın