FIFA eWorld Cup Türkiye ayağı başlıyor

0

 

Milyonlarca FIFA oyuncusunun hayalleri tek bir şampiyonada vücut buluyor, FIFA eWorld Cup’ın Türkiye ayağı başlıyor!

Dünya Kupası’nda yer alamayacak Türk futbolu, dijital sahada dünyaya açılmaya hazırlanıyor…

FIFA 18, kuşkusuz Türkiye’de uzun süre daha (muhtemelen önümüzdeki Eylül ayına kadar) en çok oynanacak video oyunlarından biri olarak kalacak. Oyunun popülaritesinin çıkış noktalarından biri ise uluslararası oyun turnuvaları. İşte bu kapsamda düzenlenen ‘ödüllü’ etkinliklerden biri de FIFA 18 Balkan Kupası.

FIFA 18 Balkan Kupası’nın Xbox ve PS4 konsollarından çıkacak iki şampiyonu, her yıl 6 milyondan fazla rekabetçi oyuncunun katıldığı ve finallerine kalma hayalini kurduğu eWorld Cup Global Series Playoff’una gidecek.

Dünyadaki en iyi 128 FIFA 18 oyuncusu arasından sıyrılıp hem 200,000+ dolar ödülü kovalayacak, hem de ülkesini temsil etme gururunu yaşayacak.

Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan’dan oyuncuların Xbox One/PS4 konsol seçenekleri ve kendi FUT kadroları ile katılabileceği FIFA 18 Balkan Kupası’na kayıtlar için son gün: 9 Nisan 2018…

İddialı ödüller…

Toplam 40,000 TL ödül havuzlu bu heyecanlı kupada her konsoldaki:

  • 1.’lere 8000’er TL
  • 2.’lere 4000’er TL
  • 3. ve 4.’lere 2000’er TL
  • 5-6-7 ve 8.’lere 1000’er TL ödül verilecek.

Toplam 512 oyuncunun online elemelere katılabileceği kupada grup aşamasına katılmaya hak kazanan oyuncular, aralarında Beşiktaş ve 1907 Fenerbahçe gibi espor takımlarının profesyonel oyuncularının da olduğu Türkiye’nin en iyi esporcularıyla birlikte mücadele edecek.

NOT: “Multiplayer FIFA 18 Balkan Kupası EA Sports tarafından onaylanmış, resmi bir EA SPORTS™ FIFA 18 Global Series eleme turnuvasıdır”

Cevap bırakın