ESL Türkiye CS:GO Şampiyonu Avrupa yolcusu! #eSpor

0

Arena Bulls, 2019 yılında düzenlenecek Avrupa elemelerinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. İşte detaylar…

Espor kulübü Arena Bulls, Intel ESL Türkiye CS:GO Ligi’nde Türkiye Şampiyonu oldu. Yılın ikinci yarısında başlayan turnuvayı 228 takım arasından sıyrılarak kazanan Arena Bulls, 2019 yılında düzenlenecek Avrupa elemelerinde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı

Dünyayı kasıp kavuran Espor fırtınasında büyük bir başarı elde eden Arena Bulls, yurtdışında düzenlenecek Avrupa elemelerine dahil oluyor.

Türkiye’de 228 takımın katıldığı elemelerden gelerek 7 haftalık lig mücadelesi sonunda adını finale yazdırmayı başaran Arena Bulls, Volkswagen Arena’da düzenlenen finalde Royal Bandi̇ts takımına karşı 2-0’lık skorla şampiyonluğa uzandı. Arena Bulls, 2019’da düzenlenecek Avrupa finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

Dijital dünyanın yeni tutkusu

Dijital dünyanın yeni tutkusu Espor’da 2018’in ikinci çeyreğinde kurulan Arena Bulls, kısa sürede önemli bir performans göstererek CS:GO takımıyla ESL Türkiye Şampiyonası’nda adına finallere yazdırarak kupayı kaldırdı. Tecrübeli ve genç oyunculardan oluşan takımın yeni hedefi öncelikle Avrupa elemeleri, daha sonra Major finallerine katılmak olacak.

Her sezon Espor’a ilginin katlanarak arttığını belirtiliyor, geçen yıl 3 bin 500 kişinin izlediği turnuvayı bu yıl online olarak 6 bin, Volkswagen Arena’da ise 2 bin kişinin izlediği kaydediliyor.

Espor dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın