Elon Musk’tan çalışanlarına uyarı

0

Tesla’nın patronu Elon Musk, şirket çalışanlarına yaptığı bilgilendirmede, harcanması düşünülen her kuruşun tekrar gözden geçirilmesi talimatını verdi.

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, CEO’su Elon Musk’tan gelen bilgiye göre nakit sıkıntısı çektiği ifade edildi. Tesla’nın patronu Musk, şirket çalışanlarına yaptığı bilgilendirmede, harcanması düşünülen her kuruşun tekrar gözden geçirilmesi talimatını verdi.

Ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce şirket çalışanlarına gönderdiği bir e-postada giderlerin olabildiğince azaltılması talimatını verdi. Ayrıca gereken önlemlerin alınmaması halinde şirketin sahip olduğu nakit miktarının yaklaşık olarak 10 ay içerisinde tükeneceği belirtildi.

Diğer yandan Tesla, Mayıs ayının başlarında tam olarak 2.7 milyar dolarlık rekor sayılacak derecede sermaye artırımına gitmişti. Ancak Musk, buna rağmen ileriye dönük olan maaşlar, parçalar, kira ve seyahat giderleri konusunda daha kontrollü davranılması adına şirket çalışanları dahil olmak üzere tüm şirketi uyardı. Hatta diğer bir anlamda giderlerin kısılması gerektiğini işaret etti.

Tesla’dan spartalı diyeti açıklaması

Tesla, her me kadar yılın ilk çeyreğini 2.2 milyar dolar nakit ile tamamlandığını duyurmuş olsa da açıklanan 702 milyon dolar zarar, birtakım sıkıntılar yaşandığının en açık göstergesi. Ayrıca Musk’ın Nisan ayında Tesla için spartalı diyetine girilmesi gerektiğini de söylediğini unutmamak gerek.

Cevap bırakın