Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAkıllı telefonunuzu doküman tarayıcı olarak kullanın

  Akıllı telefonunuzu doküman tarayıcı olarak kullanın

  Telefonunuzdan profesyonel tarayıcı kalitesine yakın belge taraması yapabileceğiniz ve belgelerinizi arşivlemenizi kolaştıracak doküman tarayıcı mobil uygulamalar öneriyorum. Önerdiğim doküman tarayıcı uygulamalarla, faturalarınızı, ödeme makbuzlarınızı, kartvizitlerinizi, ders notlarınızı ve benzer pek çok yazılı materyali akıllı telefonunuzdan çok temiz şekilde tarayarak arşivleyebilirsiniz. Dilerseniz bu ortamlardan kaydettiğiniz görüntülerdeki yazıları OCR (optik karakter tanıma) ile yazıya dönüştürebilirsiniz.

  doküman tarayıcı

  Office Lens

  Microsoft tarafından geliştirilen ve Google Play’de “2015 Yılının En İyi Uygulamaları” listesine giren Office Lens, akıllı telefonunuzu cebinizde taşıdığınız bir tarayıcıya dönüştürüyor. Uygulamayla, önemli belgeleriniz, kartvizitleriniz ya da beyaz tahtadan çektiğiniz görüntüler, oldukça net elektronik belgeler haline dönüştürülüyor. Office Lens ile çektiğiniz görüntüleri kesip düzeltebilir, ışık ayarını ve arkaplan beyazlığını kusursuz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ardından bu görüntüleri PDF, Word ve PowerPoint dosyalarına dönüştürebilir, OneNote veya OneDrive’a kolayca kaydedebilirsiniz.

  Cebinizdeki doküman tarayıcı göreve hazır

  Yazı tahtaları üzerinde aldığınız notları anında dijital ortama aktarabilir ve istediğiniz zaman OneNote veya OneDrive’dan erişebilirsiniz. Aklınıza gelen yeni fikirleri unutmamak için hemen taslağını çizip, fotoğrafını çekebilir ve dijital ortamda saklayabilirsiniz. Faturalarınızı, ödeme makbuzlarınızı ve küçük kağıtlara aldığınız notlarınızı kaydetmek için doküman tarayıcı Office Lens uygulaması oldukça ideal bir çözüm. Uygulama, yazdırılmış veya el yazısıyla yazılmış metinleri, OCR (optik karakter tanıma) aracılığıyla otomatik olarak tanınyor. Böylece resimlerde sözcükleri arayabilir, kopyalayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

  • Office Lens uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

  doküman tarayıcı

  Adobe Scan: PDF Tarayıcı, OCR

  Adobe Scan uygulaması, akıllı telefonunuzu metinleri otomatik olarak tanıyan taşınabilir bir PDF tarayıcıya dönüştürüyor. Uygulamayla taturalar, notlar, belgeler, resimler, kartvizitler ve beyaz tahtalar dahil her şeyi, her bir PDF’den ve fotoğraf taramasından yeniden kullanabileceğiniz içeriklere sahip Adobe PDF belgelerine dönüştürebilirsiniz. Uygulama gelişmiş görüntü teknolojisiyle belge kenarlarını otomatik olarak algılıyor ve ,aranmış içeriği netleştiriyor. Dilerseniz taradığınız belgelerdeki metinleri OCR teknolojisiyle tanıyarak metne dönüştürür.

  PDF belgelerini Adobe Document Cloud’a kaydediyor

  Bu mobil doküman tarayıcı ile formları, faturaları, notları ve kartvizitleri elektronik belgeye dönüştürerek arşivleyebilirsiniz. Uygulama, birden fazla sayfaya sahip belgeleri bile taramanızı ve tek bir dokunuşla kaydetmenizi sağlar. Adobe Scan uygulaması, fotoğraflarınız arasındaki belgeleri ve faturaları sizin yerinize otomatik olarak bulur ve PDF taramalarına dönüştürür. Otomatik OCR, metni düzenleyebileceğiniz ve yeniden kullanılabileceğiniz içeriğe dönüştürür. Anında erişim ve paylaşım için her bir PDF belgesini Adobe Document Cloud’a kaydedebilirsiniz. Dilerseniz Microsoft Office belgelerine dönüştürüp, doldurup, imzalayarak paylaşabilirsiniz.

  • Adobe Scan uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

  doküman tarayıcı

  Scanbot – PDF Document Scanner

  Temelde PDF tarayıcı uygulaması olarak tanımlanan Scanbot, belgeler, makbuzlar, kartvizitler, yazı tahtaları, QR kodları veya barkodları taramak için kullanılıyor. Tek bir dokunuşla PDF veya JPG olarak belgeler taranabiliyor. Bir belgenin üzerine akıllı telefonunuzu veya tabletinizi tuttuğunuzda doküman tarayıcı Scanbot otomatik olarak bunları tarar. Uygulama belgeleri taradıktan sonra kenarlarındaki fazla alanları kırpma ve düzeltme işlevleri sunuyor. Ayrıca renk düzeltme ve arkaplanı temizleme gibi özelliklerle de kullanışlı bir deneyim sunuyor.

  Taranan belgelere imza ya da notlar ekleyin

  Belgeler taradıktan sonra PDF’e dönüştürülüyor ve üzerinde çalışmak OCR ile metin tanımak mümkün oluyor. Taranan belgelerde çizim yapmak, imza veya notlar eklemek, metnin altını çizerek vurgulamak gibi seçenekler var. Taradığınız belgeleri sınıflandırmak, arşivlemek için gerekli özellikler de uygulamada mevcut. Scanbot’ta taranan belgeler bulut servisleriyle senkronize edilebiliyor. Uygulamanın desteklediği bulut servisleri şöyle: Dropbox, Google Drive, OneDrive, Box, Evernote, Shoeboxed, Yandex Disk, WebDAV, MagentaCloud, Amazon Cloud Drive, Slack ve Todoist.

  • Scanbot uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

  doküman tarayıcı

  My Scans – Best PDF Scanner

  Akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz bir başka mobil tarayıcı uygulaması ise My Scans. Telefonunuz için tarayıcı ve belge yöneticisi vazigesi gören uygulamanın kullanışı son derece kolay. Belgenin, faturanın, kartvizitin, sözleşmelerin, garanti belgelerinin ya da notların fotoğrafını telefonunuzun kamerasını kullanarak çekip uygulama içerisine kolayca kaydedebilirsiniz. Uygulama, belge ya da fotoğrafı otomatik olarak PDF belgesine dönüştürüyor. Uygulamayla, belgelerinizi e-posta ile gönderebilir ya da yazdırabilirsiniz.

  PDF belgeleri cebinizden kaşeleyip imzalayın

  En My Scans şunlar için kullanılabilir: Senetler, Faturalar, Sözleşmeler, Vergi Kayıtları, Kartvizitler, Yazı Tahtaları, Hatırlatıcı Notlar, En Yazıları, Mektuplar, Kitaplar, Reklam Panoları, Ders Notları, Makaleler, Ehliyetler, Sertifikalar, Kimlik Belgeleri, Garanti Belgeleri. Bu doküman tarayıcı yazılımın size sunduğu başlıca özellikler şunlar: PDF belgesi oluşturma, Otomatik belge kenarı algılama, Tek belgede çoklu sayfalar, Dosya ve klasör yöneticisi, Belgeleri resim ya da PDF olarak paylaşabilme, PDF belge üzerine not yazma, PDF belgeyi cihazdan imzalama ve kaşeleme.

  • My Scans uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

  doküman tarayıcı

  CamScanner – Phone PDF Creator

  CamScanner uygulaması, makbuz, not, fatura, kartvizit gibi aklınıza gelebilecek her türlü belgeyi keskin ve çok net şekilde taramanızı, elektronik belge (PDF) haline getirmenizi sağlıyor. Yazdırmak, arşivlemek, faks olarak göndermek ya da elektronik ortamda paylaşmak istediğiniz belgeleri doküman tarayıcı olan CamScanner uygulamasıyla tarayarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. CamScanner’da taradığınız belgeleri arşivlemeniz ve gerektiğinde bilgisayarınızdan da kullanmanız mümkün.

  Belgeleri 30’dan fazla ülkeye fakslayabilirsiniz

  CamScanner, belgelerinizi saklamanız için 200 MB alanı ücretsiz sunuyor. Daha fazla alan ve ekstra avantajlar için ücretli versiyona geçmeniz gerekiyor. Ücretli sürümde resim halindeki belgelerden OCR (optik karakter tanıma) ile metin elde etmeniz ve tekst dosyası olarak paylaşmanız da mümkün oluyor. Ücretli versiyonda belgelerinizi saklamanız için 10GB bulut depolama alanı sunuluyor. İstendiğinde belgeler, Box, Google Drive, Dropbox, Evernote ve OneDrive ile otomatik olarak senkronize edilebiliyor. CamScanner’daki belgeleri 30’dan fazla ülkeye doğrudan uygulama üzerinden fakslamak da mümkün.

  • CamScanner uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Verimlilik artışı sağlayan mobil uygulamalar

  Akıllı telefon satın alırken aramanız gereken asgari özellikler

  Akıllı telefon ve tabletiniz için güvenlik yazılımı önerileri

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN