Çocuklarda Ekran Bağımlılığı Nedir? Uzmanına Sorduk!

0

Çocuklarda Ekran Bağımlılığı nedir? Bu durumu nasıl anlayabiliriz? Uzman Psikolog Nevzat Hasdemir ile bu konuyu detaylıca konuştuk.

Yaşanan pandemi hayatlarımızı ciddi anlamda tehdit ederken bu durumdan en çok etkilenen kişiler ise çocuklarımız. Çocuklarımızın belki evde iyi zaman geçirdiklerini düşünüyor olabilirsiniz ama durum gerçekten de öyle mi? EBA, oyun, Netflix ve çizgi film derken çocukların ekran başında geçirdiği süre her geçen gün artıyor. Biz de Uzman Psikolog Nevzat Hasdemir ile çocuklarda ekran bağımlılığı nedir? İsimli bir video içerik hazırlamak istedik.

Zira bu durumdan etkilenen birçok aile olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızın ekran bağımlısı olduğunu nasıl anlayabiliriz? İşte tüm bu detayları bu videoda bulabileceksiniz. Bunların çözüm yolları da sayın hocamız Nevzat Hasdemir tarafından dilet getirildi. Çocuklarımız ile ilgilenmek durumundayız. Hepimizin evde kaldığı bu dönemde onlarla vakit geçirip, birlikte aktivite yapmak durumundayız. Bunları yapmak özellikle hem annenin hem de babanın evden çalıştığı bu dönemde oldukça zor. Özellikle evde birden fazla çocuk olduğunda anne babaların online toplantıları da varsa; çocuklara ekran ile baktırmak durumunda kalıyoruz.

İşte bu durumlarda anne ve babaların farklı saatlerde (yapılabiliyorsa) toplantı almaları (set etmeleri) iyi olabilir. Bu noktada en önemli detay ise çocuklarımız ile ilgilenebilmemiz. Bu süreç bir şekilde bitecek, ailece birbirimize sarılacak ve birbirimizle daha fazla zaman geçirerek bu süreci aşacağız…

Cevap bırakın