Bill Gates’ten şaşırtıcı açıklama

0

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, yapay zeka hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gates’e göre bu teknoloji, gelecekte birçok insanı işsiz bırakacak. İşte ilginç açıklamasının öne çıkan detayları…

Bir röportaj sırasında yapay zeka hakkındaki düşüncelerini paylaşan Gates, bu teknolojiyle birlikte birçok iş kolunda insanlara gereksinim kalmayacağını ifade ederek tartışma yaratan bir de yorumda bulundu; ünlü isim, yapay zeka ile işsiz kalınmasının sanılanın aksine insanların daha verimli olmasına katkısı olacağını söyledi.

Gates’in açıklamasının dikkat çekici kısmı şöyle;

“Tatillerin bir noktada daha uzun olacağı fikrini kesinlikle düşünebiliriz. Tabi eğer bugün yaptığımız üretimin iki katını çok daha az iş gücüyle ortaya koyabilirsek. İnsanlığın amacı yalnızca bir tezgahın arkasında oturup birşeyleri satmak değil, biliyorsunuz değil mi? Önümüzdeki 20 yılda geçmiştekinden daha hızlı bir değişim oranı olacağı için bir takım zorluklar yaşanacak…”

Sosyal güvenlik sistemi ve eğitim stratejileri boyutu…

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Bill Gates, gelişmelerin hükümetin sosyal güvenlik sistemini yeniden programlaması gerekliliğini doğuracağını, yeni ekonomi için eğitim stratejilerinin değiştirileceğini sözlerine ekledi. Son olarak söz konusu adımların doğru şekilde atılmasının ise herkes için olumlu sonuçları açığa çıkacağının altını çizdi.

Gates, her zaman gündem yaratan açıklamalarıyla tanınan bir isim. Bu bağlamda son açıklamaları da kamuoyunda yer almış oldu.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın