Araştırma: Fotoğrafçılıkta 2018 trendleri neler olacak?

0

2018’de hangi fotoğraf trendleri konuşulacak? İşte bu konuya odaklı bir analizin dikkat çekici bulguları…

Fotoğraflar… Sosyal medya gibi hızlıca trendlerin belirlendiği platformlardan uzun yıllar korunaklı şekilde kalacakları müzelere kadar dijital ya da fiziksel hemen her yerin olmazsa olmazlarından. 2018’de hangi fotoğraf konularının trend olacağına dair işaretler içeren yeni bir araştırmanın bulguları ise son derece ilginç…

Öncelikle 2018’de orijinal içeriğin ya da özgünlüğün hala yükselişte olacağı kaydediliyor. Otantik olmak, önümüzdeki yılın bir diğer öne çıkan ‘fotoğraf özelliği’ olacak. Gerçek insanlar ve açık cadde fotoğrafçılığı diğer dikkat çekici fotoğraf konu başlıkları arasında yer alacak. Peki renkler?

Bu alandaki sonuçlar, renk ve içerik tarafında daha yaratıcı olmanın gerektiğine işaret ediyor. Çift tonlu görsellerin negatiflere göre daha çok ilgi göreceği, geniş arka plan ve şekillerin de yine dikkat çekici olacağı belirtiliyor.

Şehirler, manzara, sinematik gibi türler de yine 2018’in avantajlı fotoğraf konuları olacak. Video tarafında ise yavaş çekimin daha çok ilgi göreceği de yine araştırmanın sonuçları arasında. Son olarak söz konusu araştırma, StoryBlocks üzerinden gerçekleştirilen aramaların analizine dayandırılıyor.

Cevap bırakın