En popüler akıllı saat önerileri

0

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ve vazgeçilmez iletişim aracı haline gelmesinden sonra, akıllı saatler de hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Akıllı telefonlarla birlikte çalışan ve mobil uygulamayla verileri senkronize eden akıllı saatler, bize sadece zamanı göstermiyor; uygulama zenginliği ve özelleştirilebilir fonksiyonlarla adeta bize kılavuzluk yapıyor. Günlük hayatımızda şık bir aksesuar olarak bize eşlik eden akıllı saatler, günlük aktivitelerimiz ya da spor faaliyetlerimizde elde ettiği verilerle yön gösteriyor. Bu yazıda size MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim akıllı saat seçenekleri öneriyorum.

akıllı saat

APPLE AW S3 GPS MQL12TU/A 42mm Uzay Grisi Alüminyum Kasa ve Siyah Spor Kordon

MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ilk akıllı saat, Apple’ın üçüncü seri akıllı saati olan Apple Watch Series 3. Aktivitelerinizi izlemek için kullanabileceğiniz ve size eşlik edecek yetenekli bir asistan işlevi görecek olan Apple Watch Series 3, çift çekirdekli işlemcisi, kullanışlı iOS işletim sistemi ve 8 GB bellek kapasitesiyle geliyor. Bluetooth 4.2 destekli bu şık akıllı saat, 802.11b/g/n kablosuz ağ standartlarını destekliyor. Yerleşik GPS modülüyle yürürüş, koşu, bisiklet, yüzme gibi tüm aktivitelerinizi yüksek doğrulukta takip eden bu ürün, size uygun aktiviteler önererek yeteneğini de ortaya koyuyor. Sağlığınızla ilgili verileri de barındıran Apple Watch Series 3, kalp atış hızınızı ölçüyor ve stress seviyenizi de tespit ederek size yardımcı oluyor. 18 saate kadar pil ömrü sunan ürün, 50 metreye kadar su geçirmez olduğu için su sporlarında da sizi yalnız bırakmıyor.

akıllı saat

SAMSUNG Gear S3 Frontier Akıllı Saat

Önereceğim ikinci akıllı saat, son dönemde piyasaya sunduğu ürünlerle ses getiren Güney Koreli Samsung’un Gear S3 Frontier modeli. Gerçek bir analog saat görüntüsü veren bu akıllı saat, aynı zamanda günün 24 saatinde size eşlik eden şık bir aksesuar. Çift çekirdekli işlemciden güç alan bu ürün, Android işletim sistemiyle çalışıyor ve uygulamalarla işlevselliği artırılabiliyor. 4 GB hafızaya sahip olan  Samsung Gear S3 Frontier, Bluetooth 4.2 sürümünü destekliyor. Kablosuz ağ standartları 802.11 b/g/n ile de iletişim kuruyor. Dahili GPS modülüyle bir akıllı saate gerek duymadan konumunuzu ve aktivitelerinizi takip edebilen ürün, dahili hoparlörüyle gelen çağrıları saatinizden cevaplamanızı sağlıyor. Gear S3 aynı zamanda MST (Manyetik Güvenli Aktarım)  ve NFC (Yakın Saha İletişimi) ödeme teknolojilerini de destekliyor. Bu sayedde ödemelerinizi saatinizi kullanarak yapabiliyorsunuz. Gear S3, yüzme veya dalma sporu için uygun bir seçenek değil. Sadece 1,5 metreye kadar su altında kullanılabilir.

akıllı saat

SAMSUNG Gear Sport Akıllı Saat Mavi

Akıllı saat satın almayı düşünenlere üçüncü önerim de yine Samsung’dan. Bu ürün ise spor yapanları hedefleyerek geliştirilen Gear Sport modeli. Mavi ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği bulunan bu akıllı saat, üretici firmanın tanımıyla adeta bir kişisel fitness antrenörü. Bu ürün, yürüyüş, koşu ve yüzme gibi sportif aktivitelerinizi takip edip, size gelecek spor programınızda kılavuzluk etmek için raporluyor. Gear Sport kalp atış hızınızı ölçerek sizi bilgilendiriyor. 60’tan fazla antrenman arasından dilediğinizi seçerek, akıllı saatinizin kılavuzluğunda hemen spora başlayabilirsiniz. Ürün 50 metreye kadar suya dayanıklı. Bu sayede su sporlarında da sizinle birlikte olacak ve aktivitelerinizle ilgili bilgi edinmenizi sağlayacak. Dilerseniz aktivite kayıtlarınızı yüzme takip uygulaması Speedo On ile de senkronize edebilirsiniz. Gear Sport, uçak yolculuklarınız sırasında size esneme hareketleri yapmanızda yön göstererek rahatlamanızı sağlıyor.

akıllı saat

ALCATEL Movetime MT30G Akıllı Saat

Akıllı saat konusuna girmişken, çocukları da unutmak olmazdı. MediaMarkt internet mağazası, çocuklarınıza arkadaşlık edecek teknolojik arkadaş oalrak Alcatel’in Movetime MT30G modelini de satışa sunuyor. Bu akıllı çocuk saati, çocuklarınızın bulunduğu konumu takip edebilmenizi, gerektiğinde saat üzerinden konuşabilmenizi sağlayan çok işlevsel bir ürün. Hem Android hem de iOS akıllı cihazları destekleyen üründe aileler tarafından önceden tanımlanmış numaralarla iletişim kurubiliyor. Aileler, akıllı telefonlarından gerektiğinde çocuklarının bulunduğun konumu takip edebiliyor ve bu sayede güvende olup olmadıkları hakkında fikir sahibi oluyor. Çocuğunuz güvenli bölge olarak tanımladığınız alam dışına çıktığında uyarı alabilirsiniz. Çocuğunuz ise acil durumlarda saatin üstündeki SOS (İmdat) tuşunu kullanarak tanımladığınız numaradan yardım isteyebilir. Alcatel Movetime MT30G model akıllı çocuk saati satın alındıktan sonra bir operatöre başvurarak hat satın almanız ve size verilecek SIM kartı saate takmanız gerekiyor.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size akıllı saat seçenekleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm akıllı saat seçeneklerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

En popüler verimlilik uygulamaları

Kablosuz kulaklık ile özgürlüğün keyfini yaşayın

Öğrenciler için ideal tablet bilgisayar önerileri

Cevap bırakın