YouTube Go Türkiye’de

0

YouTube Go aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkede kullanıma sunuldu.

Google’ın daha az veri kullanımı ile video izleme deneyimi sunan YouTube Go uygulaması, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 130 ülkede indirilmeye hazır. Düşük veri kullanıma yönelik sekmeler ve çeşitli özelliklerle birlikte, YouTube uygulamasındaki temel işlevleri sunan versiyon, Play Store üzerinden indirilebilir. iOS kullanıcıları için ise App Store’da kısa süre içerisinde yer alması bekleniyor.

YouTube Go’da öne çıkan özellikler:

Önemli videolar: Türkiye’de trend ve popüler olan videolar YouTube Go ana ekranında yer alıyor.

Deneyimi kontrol etmek: YouTube Go’da bir video ile ilgili küçük resme tıklayarak ön izleme yapılabiliyor, böylelikle ne hakkında olduğu konusunda daha fazla fikir edinip izleyip izlememe kararını önceden verebilmek mümkün hale geliyor. Daha sonra ileride izlemek için cihaza indirme veya hemen izleme olanağı da mevcut.

Yakındakilerle video paylaşımı: YouTube Go kullanırken videoların yakında bulunan aile üyeleri ve arkadaşlarla hiç veri kullanmadan paylaşımı mümkün.

Yüksek kalitede izleme: Videoların indirilmesi, izlenip paylaşımı noktasında temel ve standart çözünürlüklerin yanı sıra Yüksek Kalite (HQ) tercih edilebiliyor.

Güncel içeriği keşif: YouTube açıklamasında, ana ekranlarında daha kişiselleştirilmiş içeriklere ulaşabilmelerinin söz konusu olduğu belirtiliyor. Bunu deneyip görmek gerekecek…

Daha kolay paylaşım: Yakındakilerle paylaş özelliğine ana ekrandan daha da kolay ulaşılabiliyor. Ayrıca tek seferde birden çok video paylaşma seçeneği de var. Daha fazla detay için haberin devamındaki videoya göz atabilirsiniz.

Okuma Tavsiyesi: YouTube video türleri ile etkinizi katlayın.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın