Offline izleme deneyimi sunan YouTube Go yayında

0

youtube

Video paylaşım ve canlı yayın platformu YouTube’da yenilikler, sadece geliştirilen yapısal özellikler ve artırılan çözünürlük seçeneklerinden ibaret değil. Dünyanın her yeri için daha yoğun ve verimli kullanıma yönelik adımlar da atılıyor. işte bunlardan biri de YouTube Go…

YouTube’u bünyesinde bulunduran Google, video izleme deneyimine yeni bir boyut katan yeni mobil uygulaması YouTube Go’yu yayınladı. Videoların offline olarak izlenmesine olanak tanıyan uygulama, sınırlı bant genişliğine sahip ülkeler için (örneğin Afganistan, Hindistan) ideal yapıda.

İstenilen zamanda izlenebilecek

Videoların kaydedilip istenilen zamanda izlenmesi şeklinde işleyen YouTube Go, 2014’te yayınlanan YouTube Offline’ın geliştirilmiş versiyonu. İnternet bağlantı hızının düşük olduğu bölgelerde kaydedilen videonun, istenilen çözünürlük düzeyinde izlenebilmesine olanak tanıyor. Bu yönüyle daha az data tüketimi de vaat ediyor.

Öte yandan Google, Chrome uygulaması için de bir dizi yeniliği kullanıma sundu. Buna göre internet tarayıcısının yeni Data Saver Mode özelliği çerçevesinde 2G ve altı seviyesinde daha iyi şekilde çalışabileceği kaydediliyor. Bu özelliğin yüzde 70’e yakın oranda daha düşük seviyede veri tüketimi sağlayacağı ifade edildi.

Chrome’a keşfet özelliği geliyor

Teknoloji şirketi ayrıca Chrome internet tarayıcısının açılış sayfasına keşfet özelliğini de entegre edeceğini duyurdu. Bu sayede Instagram’dakine benzer şekilde kişiselleştirilmiş internet sayfası önerileri görülebilecek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın