Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  YazılımXiaomi, Redmi ve POCO telefonlar için olmazsa olmaz uygulama!

  Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlar için olmazsa olmaz uygulama!

  Xiaomi, geçtiğimiz hafta MIUI 13 Global sürümünü kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Şimdilik yalnızca sınırlı sayıda cihazda yer alan güncellemenin ilerleyen aylarda çok daha fazla akıllı telefona gelmesi bekleniyor. MIUI’ın son sürümü ile kullanıcıların daha iyi bir performansa ulaşması sağlanırken; estetik açıdan da daha şık bir arayüz sunuluyor.

  Peki ya kullandığınız Xiaomi, Redmi ya da POCO telefonunuz MIUI 13 güncellemesi alacak mı? Şirket, konuya ilişkin resmi açıklama yapsa da şimdilik sınırlı sayıda cihazın güncellemeye erişeceği biliniyor. Öte yandan internette dolaşan sızıntı haberleri, bir miktar kafanızı karıştırmış olabilir. Cihazınızın gerçekten güncellemeyi alıp almayacağını merak ediyorsanız, bunu teyit etmenin gayet pratik bir yolu var!

  Bu uygulama, Xiaomi telefonunuzun MIUI 13 alıp almayacağını söyleyecek!

  Android uygulama mağazası Google Play Store, MIUI Updater isimli bir hizmete ev sahipliği yapıyor. Xiaomi hakkında yayınladığı raporlarıyla tanınan Xiaomiui tarafından geliştirilen uygulama; Xiaomi’nin yayınladığı resmi listenin yanı sıra şirketin yayınladığı dahili ve geliştirici sürümlerini de göz önünde bulundurarak telefonunuza güncelleme gelip gelmeyeceğini sizlere söylüyor.

  Cihazınıza güncelleme gelmesi durumunda MIUI Updater, size resmi bir indirme bağlantısı sunuyor. Cihazınız zaten güncel ise bunu size belirtiyor. Dolayısıyla sızıntılarla uğraşmak yerine güvenilir bilgiye çok daha hızlı bir şekilde ulaşmanızın önü açılıyor.

  MIUI 13 alacak telefonlar

  MIUI 13 arayüzü, yılın ilk çeyreğinde pek çok cihazda kendine yer bulacak. Xiaomi’nin yaptığı resmi açıklamaya göre şirketin Ocak ve Mart ayları arasında global olarak güncellemeyi dağıtacağı modeller şunlar olacak:

  • Xiaomi Mi 11 Ultra, Mi 11i ve Mi 11
  • Xiaomi 11X ve 11X Pro
  • Xiaomi Mi 11 Lite ve Mi 11 Lite 5G
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 11T ve Xiaomi 11T Pro
  • Redmi Note 11, Redmi Note 11S, Redmi Note 11 Pro ve Redmi Note 11 Pro 5G
  • Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 JE, Redmi Note 10 Pro Max
  • Redmi Not 8 (2021)
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime
  • XiaomiPad 5

  Xiaomi, MIUI 13 alacak telefonlar listesini güncelledi

  Xiaomi’de güncelleme kontrolü nasıl yapılır?

  Güncelleme kontrolü yapmak için cihazınızın Ayarlar sayfasına girin. Genel Ayarlar ekranına tıklayın. Telefon Hakkında sayfasını açtıktan sonra Sistem Güncellemeleri penceresine girerek güncelleme olup olmadığını tarayın. Ekranda bir güncellemeyle karşılaşırsanız, Güncelle butonuna tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN