Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobiliosApple Siri, çok yakında yapay zeka yeteneğine kavuşacak

  Apple Siri, çok yakında yapay zeka yeteneğine kavuşacak

  Apple, çok yakında Aplle Intelligence ile tüm ekosistemini yeni nesil yapay zeka özellikleriyle donatacak. Ünlü teknoloji devine yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple Siri, gelecek olan özelliklerle birlikte ChatGPT, Samsung Galaxy AI gibi yapay zeka modellerinden esinlenecek birçok yenilik barındıracak.

  Apple Siri, 2025’te çok daha akıllı olacak

  Apple Siri cephesinden gelen bilgilere göre, yapay zeka destekli büyük güncelleme 2025’in ilk aylarında kullanıcılarla buluşacak.

  Siri yeni güncellemeyle ChatGPT rakibi olacak! - ShiftDelete.Net

  İlk olarak, Siri’nin Apple’ın uygulamaları içindeki eylemleri hassas bir şekilde kontrol etme yeteneği geliştirilecek. Bu sayede, Siri’den bir fotoğrafı sizin için düzenlemesini, arkadaşınıza göndermesi istenebilecek. Bunun yanı sıra yeni nesil Siri, ekranda yaptığınız işlemleri çok daha iyi analiz edebilerek sizlere çeşitli tavsiyelerde bulunabilecek.

  Siri’nin (Apple Intelligence aracılığıyla) sizin adınıza bazı işlemleri yapma yeteneği kazanması da mümkün olacak. Örneğin binlerce fotoğraf içeren kütüphanenizden, kimliğinizin olduğu fotoğrafı, ehliyet numaranızı vb. şeyleri anında talep edebileceksiniz.

  Apple’ın sesli ve yazılı asistanını geliştirmesi uzun süredir bekleniyordu. Özellikle ChatGPT ve Gemini gibi yapay zeka modellerinin günden güne gelişmesiyle, Apple’ın yapay zeka alanında yapacakları da merakla bekleniyor.

  Önümüzdeki süreçte yapılacak olan Apple Intelligence etkinliğiyle, Apple ekosistemini birleştirecek yapay zeka modeli hakkında detaylı bilgiler edinebileceğiz. Muhtemelen Apple AI ile hem mobil cihazlar, hem giyilebilir teknolojiler hem de Apple’a ait iMac ve iPad gibi diğer cihazlar arasında çok daha işlevsel bir birliktelik kurulacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN