Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaTwitter’da 140 karakter limiti kalkıyor

  Twitter’da 140 karakter limiti kalkıyor

  GTY_twitter_nt_131003_16x9_992

  Popüler mikro blog ağı Twitter’da DM olarak da bilinen direkt mesaj için 140 karakter sınırı kalkıyor. Daha uzun direkt mesajlar kısa süre içinde gelecek…

  Twitter üzerinden hesaplar arasındaki mesajlaşmalarda içeriğin 140 karakterle sınırlı tutulması, daha fazlasına izin verilmemesi eleştirilen bir konuydu. Alt alta kısa mesajların yazılmasını gerekli kılan bu özellik sınırlaması, Twitter’ın karakteristik 140 karakterlik tweet’leri ile paralel bir işleyişe sahipti. Ancak bu özelliğin kısa süre içinde kaldırılacağı netlik kazandı.

  Twitter, uygulama geliştiriciler nezdinde yaptığı açıklamada bundan sonraki yazılımsal çalışmalarında direkt mesajlarda 140 karakter üstü mesaj gönderiminin baz alınmasını istedi.

  dickcostolo-twitter

  Twitter CEO’su değişiyor

  Şirketin CEO’su Dick Costolo’nun 1 Temmuz itibarıyla görevini Jack Dorsey’e bırakmasının kesinleşmesi ile birlikte ortaya çıkan bu gelişme, şirketin yeni CEO’su ile birlikte bir dizi gelişmeyi de beraberinde getireceğine işaret etti.

  Sosyal medyanın en önemli platformlarından biri olan Twitter, 300 milyonu aşkın kullanıcı sayısı ile tüm dünyada yoğun ilgi görüyor. Buna karşın platformun gelirlerinin nispeten düşük olması eleştirilere maruz kalmasına neden oluyordu. Şirketin yönetiminin en üst kademesindeki değişikliğin genel yapısında da bir takım farklılaşmaların önünü açabileceği konuşuluyor.

  Direkt mesaj özelliğinde 140 karakterin üzerine destek verecek olan Twitter’da tweet için söz konusu olan karakter sayısının da artırılabileceği belirtiliyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN