Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetInstagram için Reels Video Uygulamaları

  Instagram için Reels Video Uygulamaları

  Sosyal medya dünyasında hızla popülerlik kazanan Instagram Reels videolarını oluşturmak artık son derece kolay. Trend olan videoları tek dokunuşla oluşturabilir ve kitlenizin dikkatini çekecek içerikler yaratabilirsiniz. Peki, bu videoları daha etkileyici hale getirmek için hangi düzenleme uygulamalarını kullanabilirsiniz? Sosyal medya akımlarından geri kalmak istemeyenler için en iyi Instagram Reels uygulamalarını sizin için derledik!

  Instagram Reels video düzenleme uygulamaları
  Instagram Reels video düzenleme uygulamaları

  Instagram için En İyi Reels Düzenleme Uygulamaları 

  Reels videoları, ilk başta TikTok’a rakip olarak hayatımıza girdi. Ancak kısa sürede vazgeçilmezlerimiz arasında yerini aldı. Artık sosyal medya reklamlarının ve reklamverenlerin en çok tercih ettiği format haline gelen Reels videoları, ürün tanıtımı yapmanın ve yaratıcı videolar oluşturmanın en etkili yolu oldu. Ancak, çoğu zaman iyi bir Reel videosu oluşturmak için sadece Instagram’ın sunduğu standart düzenleme araçları yeterli olmayabiliyor.

  Bu noktada devreye, Instagram Reels videolarınızı mükemmelleştirecek harici video düzenleme uygulamaları giriyor. Peki, hangi uygulamalar Reels videolarınız için en iyisi? Instagram hangi düzenleme araçlarını sunuyor? İşte en iyi Instagram Reels video düzenleme uygulamaları:

  CapCut Video Şablonları
  CapCut Video Şablonları

  Capcut

  Instagram Reels videolarınızı daha etkileyici ve profesyonel hale getirmenizi sağlayan CapCut, son derece fonksiyonel ve yetenekli bir uygulama. Hem mobil hem de masaüstü versiyonları ile her düzeydeki kullanıcıya hitap eden CapCut, sunduğu çeşitli şablonlar ve 500.000 şarkıdan oluşan geniş müzik kütüphanesi ile sosyal medyanın tüm imkanlarını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Kullanıcı dostu arayüzü ve trend şablonları sayesinde, profesyonel bir video kurgu editörü gibi harika videolar oluşturmanıza imkan sağlıyor.

  Örneğin, seyahat alanında içerik üreten bir dijital içerik üreticisisiniz ve Yunan adalarındaki tatilinizle ilgili gezdiğiniz yerlerin ruhuna uygun bir Reels videosu oluşturmak istiyorsunuz. CapCut’ın sadece “Greek Islands” temalı 142 şablonu var. Bu şablonlardan birini seçmeniz yeterli. Uygulamaya galerinizdeki fotoğraf ve videoları yüklediğinizde, şablonu kolayca kişiselleştirebiliyorsunuz. Ayrıca, CapCut videonuzu otomatik olarak müzikle senkronize ediyor, böylece profesyonel kalitede bir video elde ediyorsunuz.

  CapCut, özellikle trend video efektleri ile dikkat çekiyor ve bu özellikler TikTok’ta hızla viral hale geliyor. Instagram kullanıcıları da bu araçlar sayesinde yaratıcı video içerikler oluşturabiliyorlar. CapCut’un sunduğu öne çıkan özelliklerden bazıları şu şekilde:

  • Arka Plan Kaldırma: Videolarınızın arka planını silebilir ve yeşil ekran efekti oluşturabilirsiniz.
  • Trend videolar oluşturma: Akımlardan geri kalmak istemiyorsanız popüler video şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Kliplerden video oluşturma: Videolarınızı yükleyerek, tek tıkla profesyonel videolar oluşturabilirsiniz.
  • Video kısaltma: Uzun videoları kısaltabilirsiniz.
  • Renk Düzenleme: Kliplerinize ince ayarlı renk düzeltmeleri uygulayabilirsiniz.
  • Video ve efektler: Videolarınıza animasyonlar ve efektler ekleyebilirsiniz.

  Canva Docs: Ücretsiz ve Kolay Online Belge Düzenleyici | Canva

  Canva

  Canva, Instagram Reels videolarınızı daha profesyonel ve etkileyici hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları tek bir platformda sunuyor. Kullanıcı dostu arayüzü, geniş şablon ve müzik kütüphanesi, sosyal medya entegrasyonları ve yeni yapay zeka destekli özellikleri ile Canva; içerik üreticilerini cezbediyor ve vazgeçilmez bir seçenek haline getiriyor. Uzun süredir Canva’nın pro versiyonunu kullanıyorum ve sunduğu özelliklerle içerik oluşturma sürecimi büyük ölçüde kolaylaştırdığını söyleyebilirim.

  Yeri gelmişken Canva’nın yeni yapay zeka özelliklerinden bahsetmeden olmaz! Canva, yeni yapay zeka destekli özelliklerle video düzenleme deneyimini daha da ileriye taşıyor. Yeni “Highlights” aracı, videolarınızın öne çıkan kısımlarını belirleyerek kısa ve etkileyici klipler oluşturmanıza yardımcı olurken, “Enhance voice” aracı ile arka plan gürültüsünü tek tıkla kaldırabilirsiniz. Ayrıca, videolarınızı doğrudan Canva üzerinden herhangi bir sosyal platforma yayınlayabilirsiniz.

  • Sezgisel video düzenleme: Yapay zeka özellikleri ile daha etkileyici görsel ve videolar oluşturabiliyorsunuz.
  • Ücretsiz şablonlar: Tematik şablonlarla istediğiniz konuda içerik üretebilirsiniz.
  • Videolara grafik ekleme kolaylığı: Örneğin son ekranlar ve video kapağı konusunda bütün ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.
  • Stok görüntü erişimi: Pro planı tercih ederseniz zengin şablon kütüphanesi ve stok videolara da erişebiliyorsunuz.
  • İş akışınızı kolaylaştıran birçok entegrasyon: Birçok yapay zeka uygulamasına erişebiliyorsunuz.
  • Masaüstü ve mobil versiyonlar: Her iki platformdan da Canva’yı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

  Canva’nın tek dezavantajı ise popüler efektlerin olmaması. Ancak Canva’da yaptığınız bazı videoları ve içerikleri Instagram’ın sunduğu özelliklerle zenginleştirebilirsiniz. Canva Pro ile daha fazla özelliğe yıllık 119,99 dolar ödeyerek erişebilirsiniz.

  Instagram Reels Düzenleme Araçları

  Reels düzenleme araçları; içerik üreticilerine hızlı, basit ve etkili bir şekilde video oluşturma imkanı sunar. Geniş kullanıcı kitlesiyle paylaşım imkanı sağlıyor ve keşfedilme şansını artırıyor. Üstelik bu özellikler, herhangi bir üçüncü taraf uygulamayı kullanmadan ücretsiz olarak sunuluyor.

  Instagram üzerinden videolarınızı düzenlemek istediğinizde, diğer platformlarda olduğu gibi burada da şablonlardan faydalanabiliyorsunuz. Instagram Reels, videolarınızı düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlayan düzenleyici araçlarıyla öne çıkıyor.

  Düzenleme araçları videolarınızı kırpabilir, ölçeklendirebilir ve döndürebilir. Böylece standart reels video boyutuna ve en-boy oranına uygun hale getirebilirsiniz. Ayrıca, Instagram’ın zengin müzik kütüphanesinden trend müzikleri seçerek videolarınıza daha dinamik bir hava katabilirsiniz. Instagram Reels’in sunduğu bu araçlarla videolarınızı ön izleme yaparak taslak olarak kaydedebilirsiniz. Son dokunuşlarınızı yapmadan önce içeriğinizi gözden geçirebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN