Soğuk Havalara Meydan Okuyun

1

Sabah erken işe giderken telefonların alarmları çalıyor ve uyandığınızda yeniden yorganın içine girmemek için kendinizi zor tutuyorsanız yazım tam sizlik. Gelin benimle birlikte soğuk havalara meydan okuyun!

Şubat ayının gelmesiyle birlikte soğuk kış günleri varlığını daha da sert hissettirmeye başladı. Şimdi evden çıkarken kalın giyinip üşütmemek için kendimize dikkat etmenin tam zamanı.

 

Doğru seçilmiş Isıtma sistemleri ile soğuk kış günlerini daha konforlu geçirebilirsiniz.

Soğuklara Havalara Meydan Okuyun

Çoğumuz soğuğun en çok hissedildiği günün ilk saatlerinde yorganlarımıza daha sıkı sarılırız. Evinizde merkezi sistem bulunmuyorsa bu durumu sıklıkla yaşarız. Günün sonunda eve dönerken ya da trafikteysek eve dönmeye çalışırken tek hayalimiz ise sıcacık evimizde battaniyemizi üstümüze çekip, işi gücü düşünmeden, kendimize ayırdığımız zamanın keyfini çıkarmaktır. Doğru seçilmiş Isıtma sistemleri ile soğuk kış günlerini daha konforlu geçirebilirsiniz. Sizin için önereceğim ısıtıcı sistemler sayesinde soğuk havalara meydan okuyabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

 

Yoğuşmalı Kombiler

Evlerde her türlü sıcak su ihtiyacı ile ısınma sorununu çözen kombi modelleri, vazgeçilmez konforlarıyla popüler ısıtma ürünler arasında ilk sırada yer alıyor.

Doğalgazın yanması sonucunda ortaya çıkan ve bacadan dışarı atılacak baca gazının su buharındaki enerjiyi özel ısı eşanjörü sayesinde geri kazanarak toplam verimi arttıran cihazlara yoğuşmalı kombi adı veriliyor. Yakma verimliliği yüksek, sıcaklık kontrolü yapılabilen kombiler, tüm kışı konforlu ve daha tasarruflu bir şekilde geçirmenizi sağlıyor. Performansı yüksek, enerji sarfiyatı açısından tasarruflu ve uzun ömürlü kombi modellerini seçerken; ısıtılacak alanın büyüklüğü, bulunduğunuz kat gibi (ara katlar daima daha sıcaktır) ısınmayı doğrudan etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

 

Kış Mevsiminin Kurtarıcısı Infrared Isıtıcılar

Infrared Isıtıcılar

Infrared Isıtıcılar soğuk havalarda evlerin ve ofislerin kurtarıcısı. Soğuk havaların etkisini iyice arttırdığı şu günlerde, çocuk odalarında ya da evinizin daha çok kullandığınız bölümlerinde daha sıcak bir ortam sağlamanız gerekebiliyor.  Elektrikli ısıtıcı olarak da bilinen infrared Isıtıcılar, bulunduğu yeri hızlıca ısıtarak çözüm sağlıyor.

Mini soba, duvara monte ve kule tipi modelleri de bulunan bu tip ısıtıcıları, dilerseniz kapalı dilerseniz ise bahçe – balkon gibi açık veya yarı açık bölümlerde de kullanabilirsiniz.

Bulunduğu alanı hızlı ve kuvvetli bir şekilde sıcacık yapan bu ısıtıcılar hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Kış Mevsiminin Kurtarıcısı Infrared Isıtıcılar

 

 

Portatif Radyatörler

Evin içinde istenilen yere taşınabilmekte ve bir devreye bağlı olmadan kendi iç mekanizması aracılığıyla gerekli ısıyı üretebilen portatif radyatörler, hızlı çözüm sunmasıyla ısıtma sistemlerinin gözde ürünleri arasında yer alıyor. Kazan dairesinde veya kombi içerisinde ısınan suyun, bir hat yardımı ile evin içerisine dağılmasını ve her odada bulunan ısınma ekipmanından geçerek sıcaklık sağlayan bu tür ısıtıcıları seçerken maksimum ısıtma gücüne dikkat etmelisiniz. Bazı modellerde bulunan ayarlanabilen oda termostatı da sabit sıcaklık sevenler için vazgeçilmez özellikler arasında.

 

Fanlı Isıtıcılar ile Soğuk Havalara Meydan Okuyun

Fanlı Isıtıcılar

Çocuk odası, banyo, mutfak, küçük ofis alanları gibi nispeten küçük odalarda kullanabileceğiniz bu tür ısıtıcılar; az güç tüketerek yeterli miktarda ısı, tam güç tüketerek yüksek miktarda ısı yayma özelliği taşıyor. Birçok modelde yer alan termostat mekanizması ise cihazın istediğiniz ısıda durmasına olanak sağlıyor. Bunların yanı sıra geniş fan boyutlarına sahip olan ısıtıcı modelleri, çalışma esnasında son derece az ses çıkarıyor ve özellikle çocuk – bebek odaları için ideal bir kullanım sunuyor.

 

Klimalar

Hem ısıtma hem de soğutma sorununu çözen – yaz ve kış dahil dört mevsim hayat kurtaran klimalar arasında hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız rehber niteliğindeki “Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim” başlıklı yazımı da okumanızı öneririm.

 

Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

1 yorum
  1. […] Soğuk Havalara Meydan Okuyun! […]

Cevap bırakın