Kış Mevsiminin Kurtarıcısı Infrared Isıtıcılar

0

Infrared Isıtıcılar soğuk havalarda evlerin ve ofislerin kurtarıcısı.

Bulunduğu alanı hızlı ve kuvvetli bir şekilde sıcacık yapan bu ısıtıcılar hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Soğuk havaların etkisini iyice arttırdığı şu günlerde, çocuk odalarında ya da evinizin daha çok kullandığınız bölümlerinde daha sıcak bir ortam sağlamanız gerekebiliyor.  Elektrikli ısıtıcı olarak da bilinen infrared Isıtıcılar, bulunduğu yeri hızlıca ısıtarak çözüm sağlar.

Mini soba, duvara monte ve kule tipi modelleri de bulunan bu tip ısıtıcıları, dilerseniz kapalı dilerseniz ise bahçe – balkon gibi açık veya yarı açık bölümlerde de kullanabilirsiniz.

 

Tasarruflu ısınmanın hızlı yolu

Belirli aralıkta ısıtılması gereken alanlarda infrared ısıtıcıları tercih edilebilirsiniz. Bu tür ısıtıcılar taşınabilir ve duvarda kullanmayacaksanız montaj gerektirmezler. Kısıtlı zamanda hızlı sonuç almak için birebirdirler.

Tasarruf etmenizi sağlayan bu ısıtıcılar, farklı biçimsel özelliklere sahiptir. Ürün modeline ve markasına göre fiyatlarıda değişkenlik gösterir. Rezistans kalitesi, kullanılan materyallerin cinsi, ısı sensörlerinin kalitesi gibi özellikler infrared ısıtıcının fiyatını etkiler.

 

Infrared Isıtıcılar Nasıl Çalışır?

Infrared ısıtıcılar, kızılötesi ışınlarının desteği ile çalışır. Kızılötesi ışınlarının en ilginç özelliği havayı değil direkt olarak nesneleri ısıtıyor olmasıdır. Günümüzde kullandığımız kalorifer, soba veya klasik elektrikli ısıtıcılar ilk önce ortamdaki havayı, daha sonra ise içeride bulunan eşyaları ve canlıları ısıtır. Infrared türü ısıtıcılar ise ulaşabildiği alanı geçici ve kuvvetli bir şekilde ısıtırlar. Daha az enerji harcadıkları için ekonomik çözüm üretirler.

 

Infrared Isıtıcı Türleri

Günümüzde işlevine ve kullanıldığı alana gore pek çok farklı infrared ısıtıcı bulunuyor. İşte bunlardan bazıları ve kullanım önerileri.

  • Ayaklı ısıtıcılar, hem iş yerleri hem de evler için idealdir.
  • Duvara tipi ısıtıcılar bulunduğu ortama sabitlenir. Ergonomik duvar aparatı ile kullanıma sunulan bu ürünleri seçmeden önce alanın büyüklüğünün ve tavan mesafesinin ölçülmesi gerekir.
  • Mini modeler, ayaklı ve taşıma koluna sahip oldukları için, ihtiyaç duyduğunuz her ortama taşınabilir.
  • Kule tipi modeller genellikle uzaktan kumandalı ve döner sistem üzerinden çalışır. Zamanlama özelliği bulunan bu tür modeler ayırca konforludur.
  • Buhar üniteli ısıtıcılar ise, küçük olmaları sebebi ile masa altında ve çocuk odalarında tercih edilebilir.
  • Yağlı radyatör ısıtıcılar, kalorifer görünümünde olduğundan kullanım alanı daha geniştir.

Infrared Isıtıcı Zararlı mı?

Bu ürünler çalıştıkları sürece oksijen kullanmaz. Diğer elektrikli ısıtıcıların aksine partikülleri yakmaz ve koku yaymaz. Kullanıldığı ortamda bakteri ve mikroorganizmaların oluşmasını da önler. Özellikle alerjik hassasiyeti olanlar ve küçük çocuklu ailelerin kurtarıcısı olan bu ısıtıcılarda marka tercihi de önemlidir.

 

VEITO Ayaklı, Kademeli Infrared Isıtıcı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben evimde hızlı ve güvenli ısıtma çözümü sunan  VEITO Marka, ayaklı ve kademli bir infrared ısıtıcı kullanıyorum.  

Isıtıcım, açılır açılmaz ısıtmaya başlıyor. 2 farklı güç seviyesi bulunan ısıtıcı, hafifletilmiş alüminyum gövde ve ergonomik taşıma aparatı ile birlikte kullanıma sunuluyor. Bu sayede kapalı veya açık ortama rahatlıkla taşıyabiliyorum. Çalışır durumda iken üzerine su gelmesinden de etkilenmiyor. Balkon ve bahçe gibi dış mekanlarda karlı, buzlu, yağmurlu havalarda bile, ortamı ısıtmaya devam ediyor.

Infrared ısıtıcılar farklı marka ve modeler ile birlikte MediaMarkt’ın web sayfasında bulunuyor. Burada bulunan ısıtıcılardan ihtiyacınız olan birini seçerek, bu kışı saha sıcak ve konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

 

Soğuk havalar ve ona bağlı kış hastalıklarının eli kulağında. “Kış Hastalıklarına Karşı Etkili Çözüm: Hava Nemlendirme Cihazları” başlıklı yazımda, kış hastalıklarına karşı önlem almanızı sağlayacak hava nemlendirme cihazlarından bahsetmiştim.

 

Kış Hastalıklarına Karşı Etkili Çözüm: Hava Nemlendirme Cihazları

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Cevap bırakın