MediaMarkt ve MediaTrend’de 2019 Yılı Böyle Geçti

1

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2019 yılı başarılarla dolu geçti.

2019 yılının bu son günlerinde, hem geçtiğimiz yıl MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri hatırlatmak hem de MediaTrend gündemine oturan konu başlıklarını sizlerle paylaşmak istedim.

İşte 2019 yılında MediaMarkt dünyasından öne çıkan başlıklar.

 

MediaTrend 5 Yaşında

MediaTrend’deki ilk içerik, 3 Kasım 2014 tarihinde koordinatörümüz Cem Kıvırcık tarafından kaleme alındı. O günden bugüne, MediaTrend yazarları olarak alanlarımızla ilgili konu başlıkları üzerinden içeriklerimizi ve ürün deneyimlerimizi sizlere aktarmaya çalışıyoruz.

Okuyucularımıza teknoloji, donanım, yazılım, inovasyon, güvenlik, sağlık, oyun, sosyal medya, kişisel bakım, yemek ve lifestyle konularında içerikler sunduğumuz MediaTrend, aynı zamanda ürün incelemelerinin yapıldığı önemli bir alışveriş rehberi konumunda.

 

2019 Yılının En iyi Kurumsal Bloğu MediaTrend ?

 

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2019 Yılı

2019 yılı, başarımızı “En iyi kurumsal blog” ödülü ile taçlandırdığımız bir yıldı.

MediaMarkt, başarılı çalışmaların ödüllendirildiği SMA’da ödülleri topladı.

MediaMarkt; sosyal medya sektörünün en iyilerinin ödüllendirildiği Social Media Awards Turkey 2019’da farklı kategorilerde ödüllere layık görüldü. MediaMarkt; kurumsal bloğu MediaTrend ile Kurumsal Blog kategorisinde Altın Ödül kazandı.  İçerik Pazarlama Kampanyası kategorisinde ise “Yılbaşında 31 Güne 31 Hediye” projesi ile Bronz Ödül kazandı. MediaMarkt Veri Analitiği kısmında ise Teknoloji Marketleri ödül kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü.

Gelin şimdi 2019 yılı boyunca MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri hep birlikte hatırlayalım.

 

 

Ocak 2019

Mediamarkt, Yılbaşı Piyangosunda İkramiye Kaçıranların Tesellisi oldu.

MediaMarkt piyango biletine ikramiye isabet etmeyenleri unutmadı. Yılbaşı sonrasında ikramiye çıkmayan biletini getirenlere teselli indirimleri yapıldı.

 

MediaMarkt, e-ticaretteki doğum gününü kutladı.

MediaMarkt, e-ticaretteki doğum gününü teknoloji severlere sunduğu “4 al 3 öde” kampanyasıyla kutladı.

 

MediaMarkt Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Seçil Namruk

 

MediaMarkt Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne Seçil Namruk getirildi.

İnsan kaynakları alanında 15 yılın üzerinde bir deneyimi bulunan Seçil Namruk, Türkiye’nin En Etkili 50 İK Lideri arasında da yer alıyor.

 

En Keyifli Karne Hediyeleri MediaMarkt’tan alındı.

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte dinlenme fırsatı bulan öğrenciler karne hediyelerini MediaMarkt’tan aldı.

 

İçinizi ısıtan “Web Festivali” gerçekleşti.

MediaMarkt, Ocak ayının son günlerinde “içinizi ısıtacak” sloganıyla yeni bir kampanya düzenledi, “Web Festivali” kapsamında on binlerce üründe indirim yapıldı.

 

MediaMarkt CLUB

Şubat 2019

MediaMarkt CLUB kart hizmete sunuldu.

MediaMarkt CLUB müşterilerine özel MediaMarkt CLUB kart kullanıma sunuldu. “Hoş Geldin İndirim Kuponu” ile beraber lansmanı gerçekleştirilen CLUB kart, çok özel fırsatları beraberinde getirdi.

 

14 Şubat Sevgililer Günü’nde “Aşkına Hediye Bak”.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevdiklerine sürpriz yapmak isteyenlerin yardımına MediaMarkt koştu. “Aşkına Hediye Bak” sloganıyla yüzlerce üründe indirim yapan MediaMarkt kampanyası yoğun ilgi ile tamamlandı.

 

MediaMarkt Türkiye’ye dijital dünyadan 2 “Oscar” geldi.

MediaMarkt Türkiye, dünyada 47 ülkede faaliyet gösteren Interactive Advertising Bureau’nun Türkiye merkezi IAB Türkiye tarafından düzenlenen ve “Dijital dünyanın Oscar’ı” olarak kabul edilen MIXX Awards Yarışması’nda, 2 büyük ödül kazandı.

Dijital dünyanın Oscar’ı MIXX Awards Yarışması’nda, 2 büyük ödül kazandık.

 

“Ödül alan ilk proje, son güne bırakılan özel gün alışverişlerine çözüm sunmayı hedefleyen ve kreatif ajans TBWA ile hazırlanan ve “31 Güne 31 Hediye” kampanyası oldu. Bütün bir yıl boyunca her gün hangi kategoriden ne kadar satış yapıldığının raporlanması ve sonrasında, tüketicilerin arama motorlarında yaptıkları aramaların analizleri ajandalardaki özel günlerle harmanlanarak her güne farklı bir hediye önerisi sunulan kampanya; “Veriden Esinlenen Yaratıcılık” kategorisinde altın ödülü kazanarak aynı zamanda bu kategoride ödül kazanan tek proje oldu.

 

Mart 2019

MediaMarkt CLUB Günleri Gerçekleşti.

15 – 17 Mart günleri arasında gerçekleşen MediaMarkt CLUB Günleri, bilgisayardan akıllı telefonlara, televizyonlara kadar birçok üründe yüzde 5 ila yüzde 15 arasında indirim fırsatı sundu.

 

MediaMarkt, Dünya Kadınlar Günü’nü özel bir kampanya ile kutladı.

MediaMarkt, Dünya Kadınlar Günü’ne özel fırsatlarla dolu bir kampanya başlattı. 6 – 8 Mart tarihleri arasında mediamarkt.com.tr’de geçerli kampanyaya ilgi yoğun oldu.

 

Nisan 2019

MediaMarkt, tüketici içgörülerine dayalı pazarlama faaliyetlerini anlattı.

Bu yılki ana teması “An’lamak” olan ve 9 – 10 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Araştırma Zirvesi’nde konuşan MediaMarkt Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Uçtu Atay Alışveriş ilgisini tetikleyen bazı özel günler var. Bu özel günlerin iletişimini yapmak içinse referansımızı müşteriden almalı ve önce müşteriyi doğru An’lamalıyız” dedi.

MediaMarkt Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Uçtu Atay

 

Pazarlama Ödülleri’nin kazananı MediaMarkt oldu.

MediaMarkt Türkiye, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) düzenlediği Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde birincilik ödülünün sahibi oldu. MediaMarkt, ödüllü kampanyasında Anneler Günü için farklı anne tiplerine yönelik hediyeler sunmuş, üstelik bu özel günde sadece kendi annelerimizi değil teyzelerimizi, halalarımızı, kayınvalidemizi de hatırlamamızı sağlamıştı.

 

Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde birincilik ödülü MediaMarkt’ın.

MediaMarkt Türkiye’nin geleneksel yıllık basın toplantısı gerçekleşti.

Toplantıda konuşan MediaMarkt Türkiye, İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, Türkiye’yi üç yıl üst üste, MediaMarkt Saturn Grubu’nun en hızlı büyüyen pazarı haline getirdiklerini ve bu öncülüğünü dördüncü yılda da sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi.

Son 3 yıldır Türkiye’de sektörün üzerinde büyüme gerçekleştiren ve bu başarısını 4’üncü yıla taşımış olan MediaMarkt Türkiye, yatırımlarına ve büyümeye devam ederek yıl sonunda 80 mağazaya ulaşacak.

 

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2019 yılı başarılarla dolu geçti.

 

Martech Awards’ta “En İyi Veri Kullanımı” Ödülü MediaMarkt’ın oldu.

MediaMarkt Türkiye, pazarlama için faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımının ödüllendirildiği Martech Awards’ta “En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde 1’inci oldu.

 

MediaMarkt, Martech Awards’ta “En İyi Veri Kullanımı” kategorisinde birinciliği kucakladı.

MediaMarkt Çanakkale’de ilk mağazasını açtı.

Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi Çanakkale’deki ilk mağazasını yoğun ilgiyle açtı. Çanakkaleli tüketiciler, açılışa özel sunulan fırsatlara büyük ilgi gösterdi.

MediaMarkt Türkiye Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Acar, “Türkiye’de, elektronik perakende sektöründe11 yıldır büyümeye devam ediyoruz. Son teknolojiyi Çanakkalelilerle de buluşturduğumuz için mutluyuz” dedi.

Avrupa’nın 1 numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt.

 

Mayıs 2019

MediaMarkt, başarılı çalışmaların ödüllendirildiği SMA’da ödülleri topladı.

MediaMarkt; sosyal medya sektörünün en iyilerinin ödüllendirildiği Social Media Awards Turkey 2019’da farklı kategorilerde ödüllere layık görüldü. MediaMarkt; kurumsal bloğu MediaTrend ile Kurumsal Blog kategorisinde Altın Ödül kazanırken İçerik Pazarlama Kampanyası kategorisinde ise “Yılbaşında 31 Güne 31 Hediye” projesi ile Bronz Ödül kazandı. MediaMarkt Veri Analitiği kısmında ise Teknoloji Marketleri ödül kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü.

MediaMarkt, MediaTrend ile Kurumsal Blog kategorisinde Altın Ödül kazandı.

 

MediaMarkt, ZUBİZU ile iş birliği yaptı.

MediaMarkt, Türkiye’nin ilk yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU ile teknolojiseverleri yakından ilgilendiren bir işbirliğini hayata geçirdi. İş birliği kapsamında MediaMarkt’ın tüm Türkiye’deki 72 mağazasından veya mediamarkt.com.tr’den yapılacak alışverişlerde seçili ürünlerde indirim fırsatı sağlandı.

 

MediaMarkt Startup Challenge’19” başvuruları başladı.

MediaMarkt Türkiye tarafından, Tekzen kurumsal ortaklığıyla gerçekleştirilen girişim projesi “MediaMarkt Startup Challenge’19” başvuruları başladı.

 

Haziran 2019

MediaMarkt, Babalar Günü için hem babalara hem de öğrencilere özel fırsatlar hazırladı.

16 Haziran tarihine kadar süren kampanya bu sene karnelerin alındığı hafta sonuna denk gelen Babalar Günü ile birleştiridi.

 

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2019 yılı başarılarla dolu geçti.

MediaMarkt Diyarbakır Ceylan Karavil AVM’de 73’üncü mağazasını açtı.

200 bin metrekare ile Türkiye’nin en geniş alanına sahip teknoloji perakendecisi, Diyarbakır’daki mağazasının açılışını 22 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirdi.

 

MediaMarkt Startup Challenge’19”un kazanan isimleri ödül töreniyle açıklandı.

MediaMarkt’ın, Tekzen kurumsal ortaklığıyla geçen yıl Türkiye’de ilkini gerçekleştirdiği “MediaMarkt Startup Challenge” projesinin ikinci döneminin kazananları belli oldu. 25 Haziran tarihinde İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde perakende dünyasında, inovatif değişikliklerle fark yaratan ve dönüştüren uygulamaları hayata geçirmeyi amaçlayan başarılı startuplar ödüllendirildi.

MediaMarkt Startup Challenge 19’un kazananı ise Bagaj adlı proje oldu. Bagaj, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek Retailtech Hub Programı’na katılmanın yanı sıra; girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına dahil olma hakkı, Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play’in girişimci ağına dahil olma fırsatı yakaladı.

 

MediaMarkt Startup Challenge” projesinin ikinci döneminin kazananları belli oldu.

Temmuz 2019

TEMA Vakfı’nın 800 bininci gönüllüsü MediaMarkt İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım oldu.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için Türkiye’nin 81 ilinde gönüllülerinin desteğiyle çalışmalar yürüten TEMA Vakfı’nın gönüllü sayısı 800 bine ulaştı. 800 bininci gönüllü MediaMarktSaturn Global İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım oldu.

MediaMarktSaturn Global İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım

MediaMarkt “Büyük Yaz Kampanyası Başladı.

MediaMarkt, yaza özel yepyeni bir kampanya başlattı. Yaz aylarının tam ortasına denk gelen dönemde “Büyük Yaz Kampanyası”yla MediaMarkt, yüzde 33’e varan indirim uyguladı.

 

MediaMarkt Türkiye’yi serinletti.

MediaMarkt, yaz aylarının en çok tercih edilen ürünlerinden klimalarla ilgili en çok merak edilenleri ve talep gören bölgeleri açıkladı.

Yaz aylarında sıcakların da artmasıyla en çok rağbet gören ürünlerden olan klimaları en çok Türkiye’nin Güney bölgelerinde yaşayan tüketiciler tercih ediyor. MediaMarkt’ın verilerine göre Türkiye’de en çok klima Mersin, Adana ve Antalya’da satılıyor.

 

MediaMarkt, Türkiye’de büyümeye devam etti.

Ağustos 2019

MediaMarkt’ta Çifte Açılış Coşkusu.

MediaMarkt, Türkiye’de büyümeye devam etti. Aynı gün İstanbul’daki Hilltown ve Metropol AVM’de birer mağaza açan MediaMarkt, böylece İstanbul’daki toplam mağaza sayısını 23’e, 27 ildeki mağaza sayısını ise 76’ya çıkarttı.

 

MediaMarkt Alışveriş festivalini başlattı.

27-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen MediaMarkt web alışveriş festivali kapsamında  farklı kategorilerde yer alan özel ürünler satışa sunuldu.

 

Eylül 2019

MediaMarkt, Dijital Kartlar hizmetini 2 Eylül’de gerçekleştirdiği lansman ile duyurdu.

Artık Dijital Kartlar hizmeti ile oyunseverler mediamarkt.com.tr üzerinden oyun, oyun paraları ve oyun cüzdan kodları satın alabiliyor. Hizmet içeriğinde; Steam cüzdan kodları, Microsoft XBOX Gold Live ile Game Pass kartları, oyun içi kodlar, PC ve Mac uyumlu bilgisayar oyunları yer alıyor.

MediaMarkt, Dijital Kartlar hizmeti başladı.

 

MediaMarkt’tan Bir İlk Daha; İnternetten Al Mağazada Öde!

MediaMarkt, teknolojiseverlere yepyeni bir hizmet daha sunmaya başladı. Mağazada Ödeme hizmeti ile tüketiciler mediamarkt.com.tr üzerinden aldıkları ürünlerinin ödemelerini ürünü mağazadan teslim alırken nakit, banka veya kredi kartı ve MediaMarkt Hediye Kartı ile gerçekleştirebiliyor. Mağazadan Teslimat hizmeti ile kullanılan Mağazada Ödeme hizmeti sipariş verilen ürünün hızlıca teslim alınmasını sağlıyor.

 

MediaMarkt  “Nostalji Alanı” ile geçmişe yolculuk yaptırdı.

MediaMarkt, oyun dünyasının yıldızı FIFA 2020’nin lansmanında oyunseverler için nostaljik oyun dünyası yarattı. MediaMarkt’ın “Nostalji Alanı” katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

 

MediaMarkt aynı günde 2 mağaza açtı.

MediaMarkt aynı gün hem Kocaeli hem Eskişehir’de birer mağaza açtı. MediaMarkt, böylece Türkiye’deki toplam mağaza sayısını 78’e, toplam alanını ise 200.000 metrekarenin üzerine çıkarttı.

 

 

Ekim 2019

MediaMarkt, 2007 yılında girdiği Türkiye pazarının İstanbul Bölgesi’nin doğum gününü teknolojiseverlere sunduğu çılgın indirimlerle kutladı.

12 – 13 Ekim tarihleri arasında geçerli olan kampanya boyunca İstanbul’a ek olarak 7 farklı ildeki MediaMarkt mağazalarında da özel indirimler, bol taksit fırsatlarıyla sunuldu.

 

MediaMarkt’ta gece yarısı iPhone 11 çılgınlığı yaşandı.

Apple’ın en yeni akıllı telefonları iPhone 11’ler; çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 00.00’dan itibaren farklı illerdeki MediaMarkt mağazalarında satışa sunuldu. Teknolojiseverler en yeni iPhone’ların Türkiye’deki ilk sahiplerinden olmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

 

MediaMarkt, İzmir’deki yeni mağazasını açtı.

MediaMarkt, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. 200 bin metrekareyi aşan satış alanı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji perakendecisi MediaMarkt; İzmir’deki yeni mağazasının açılışını gerçekleştirdi. MediaMarkt, yoğun bir katılımla Hiltown AVM’de açılan yeni mağazası ile Türkiye ve Türk tüketicisine güvenini bir kez daha gösterdi.

 

 

Kasım 2019

MediaMarkt’ta “Şahane Cuma” Burcu Esmersoy’la başladı.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği indirimler ve etkinliklerle Şahane Cuma’ya damgasını vuran MediaMarkt, bu yıl da teknolojiseverler için hazırladığı sürprizlerle başarısını sürdürdü. Bu kapsamda Şahane Cuma’yı bir gün önceden başlatarak Metropol İstanbul AVM’deki mağazasını Burcu Esmersoy ve teknolojiseverlerle birlikte açtı.

 

 

MediaMarkt’ta “Şahane Cuma” indirimleri rekora koştu.

MediaMarkt, teknolojiseverlere sunduğu “Şahane Cuma” indirimleri sonrasında farklı kategorilerde çeşitli rekorlar kırdı. MediaMarktSaturn Perakende Grubu İcra Kurulu Üyesi, MediaMarkt Türkiye ve Yunanistan İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Metropol İstanbul AVM mağazamızda başlattığımız kampanya ile Şahane Cuma tarihimizin en yüksek günlük satış rekoruna ulaştık ve aynı zamanda aylık satış rekorumuzu kırdık” açıklamasını yaptı.

 

Aralık 2019

MediaMarkt Ankara Bölgesi’nin doğum gününü indirimlerle kutladı.

MediaMarkt, 2007 yılında girdiği Türkiye pazarının Ankara Bölgesi’nin doğum gününü teknolojiseverlere sunduğu indirimlerle kutladı. 14 – 15 Aralık tarihleri arasında geçerli olan kampanya boyunca Ankara’ya ek olarak 5 farklı ildeki MediaMarkt mağazalarında da özel indirimler, bol taksit fırsatlarıyla sunuldu.

 

MediaMarkt, Microsoft, Lenovo ve Intel ortak hedefte buluştu.

Teknoloji dünyasının global oyuncuları; MediaMarkt, Microsoft, Lenovo ve Intel, Türkiye’nin teknoloji toplumu olma hedefine katkı sunmak için yapılması gerekenleri tartıştı. Toplumun her alanından, tüm teknoloji kullanıcıları için doğru işlemci, donanım ve yazılım yanı sıra, hız, güç, güvenlik, tasarım gibi kavramlar; teknolojiyi üretenlerin yöneteceği geleceğin dünyasında büyük avantaj sağlayacak.

MediaMarkt, tarafından düzenlenen panelde bir araya gelen Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük eden Microsoft Türkiye, Intel ve lider teknoloji şirketi Lenovo; tüketicilere güvenli ve yüksek performanslı bilgisayarda doğru tercihin şifrelerini verdi. MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, Microsoft Ortadoğu ve Afrika Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, Intel META Perakende Satış Direktörü Ali Rıza Küçük ve Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu katıldı.

 

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2019 yılı

Yılın bu son yazısında, hem geçtiğimiz yıl MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri hatırlatmaya hem de MediaTrend yazarlarının vazgeçilmezi olan teknolojik ürünleri sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Geçtiğimiz yıl bu zamanlar 2018 yılında MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmıştım.

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2018 Yılı Böyle Geçti

 

MediaTrend yazarları adına hepinize sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve başarı dolu nice yıllar geçirmenizi dilerim ?.

 

1 yorum
  1. […] MediaMarkt ve MediaTrend’de 2020 Yılı Nasıl Geçti?  […]

Cevap bırakın