MediaMarkt ve MediaTrend’de 2018 Yılı Böyle Geçti

0

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2018 yılı başarılarla dolu geçti.

2018 yılının bu son günlerinde, hem geçtiğimiz yıl MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri hatırlatmak hem de MediaTrend gündemine oturan konu başlıklarını sizlerle paylaşmak istedim.

İşte 2018 yılında MediaMarkt dünyasından öne çıkan başlıklar.

 

MediaTrend 4 Yaşında

MediaTrend’deki ilk içerik, 3 Kasım 2014 tarihinde koordinatörümüz Cem Kıvırcık tarafından kaleme alındı. O günden bugüne, MediaTrend yazarları olarak alanlarımızla ilgili konu başlıkları üzerinden içeriklerimizi ve ürün deneyimlerimizi sizlere aktarmaya çalışıyoruz.

 

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2018 Yılı Böyle Geçti…

2018 yılı bizler için yeniliklerle doluydu.

MediaTrend yazarları olarak, ilk defa 21 Aralık Perşembe akşamı MediaMarkt ÖzdilekPark AVM’de okurlarımızla buluştuk.

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2018 Yılı Böyle Geçti

 

MediaMarkt Dünyasında 2018 Yılı Böyle Geçti

Gelin şimdi 2018 yılı boyunca MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri hep birlikte hatırlayalım.

 

MediaMarkt 2017’nin Teknoloji En’lerini Açıkladı.

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi MediaMarkt, Türkiye’deki tüketicilerinin 2017’de online alışveriş alışkanlıklarını açıkladı. Tüketiciler, mobil cihazlardan satın almayı artırırken, akıllı telefon dışında en fazla küçük ev aletleri ve bilgisayarlar ilgi gördü.

 

Gaming Forum Heyecanı Bayrampaşa Forum’daki MediaMarkt Standında Yaşandı!

MediaMarkt, oyun dünyasını bir araya getiren Bayrampaşa Forum’da 20-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Gaming Forum düzenlediği etkinliklerle eğlenceyi zirveye taşıdı. Oyun severlerin vazgeçilmez adresi  olan MediaMarkt, etkinlik süresince verdiği sürpriz hediyelerle de katılımcılara unutulmaz bir vakit geçirme fırsatı sundu.

Gaming Forum Heyecanı Bayrampaşa Forum’daki MediaMarkt Standında Yaşandı!

 

 

MediaMarkt Bursa’da aynı gün 2 mağaza birden açarak büyümesini sürdürdü.

En yeni teknolojileri rakipsiz fiyatlarla tüketicilerle buluşturan MediaMarkt, Bursa’ya 2 mağaza birden açarak toplam mağaza sayısını 59’a çıkardı. Ayrıca şehirdeki en büyük metrekareye sahip elektronik perakende markası oldu.

MediaMarkt’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel ilham veren etkinlik gerçekleştirdi.

MediaMarkt, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında yoğun ilgi gören bir etkinlik düzenledi. Mediatrend ile Teknolojik Okur Buluşmaları etkinliğinde Mediatrend’in kadın yazarları ilham veren hikayelerini katılımcılarla paylaştı.

MediaMarkt, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında önemli bir etkinliğe imza attı.

MediaMarkt’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel ilham veren etkinlik

 

Forum İstanbul Alışveriş Merkezi MediaMarkt mağazasında düzenlenen Mediatrend ile Teknolojik Okur Buluşmaları adlı etkinlikte Mediatrend yazarları Duygu Sayıner ve Funda Güleç Yalçın katılımcılarla ilham veren hikayelerini paylaştı.

 

MediaMarkt Türkiye ikinci 10 yılında liderlik için vites büyüttü!

MediaMarkt Türkiye, ikinci 10 yılında Türkiye elektronik perakende pazarında liderliğe koşuyor. Türkiye’nin en çok tercih edilen elektronik perakendecisi olma hedefi kapsamında MediaMarkt, 2018’de 95 milyon TL’ye yakın yatırım yaparak, ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek.

MediaMarkt, Türkiye’de başarıyla tamamladığı ilk 10 yılın ardından liderlik için yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Bu süreçte Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı büyüyen yeni nesil perakendecisi konumuna yükselen MediaMarkt, 20’den fazla yeni mağaza açarak kesintisiz büyüme trendini sürdürüyor.

 

MediaMarkt, bir kez daha aynı gün 2 yeni mağaza açılışı gerçekleştirdi.

MediaMarkt, Türkiye’deki liderlik hedefi ile başlattığı mağaza açılışlarında hızını arttırıyor. 24 Mart tarihinde Çorlu ve Bodrum illerinde ilk kez açtığı yeni mağazalarıyla tüketicilerini son teknoloji ürünlerle bir araya getirdi.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen elektronik perakende şirketi MediaMarkt, sektördeki büyüme hedefi doğrultusunda yeni yatırımlarla büyümeye ve tüketicileriyle farklı lokasyonlarda buluşmaya devam ediyor. En yeni teknolojileri rakipsiz fiyatlarla tüketicilerine sunan şirket, aynı gün hem Bodrum hem de Çorlu’da 2 yeni mağaza açarak toplam mağaza sayısını 62’ye çıkardı.

 

MediaMarkt’ın Yeni CFO’su Yeşim Ar Kundakçı oldu

MediaMarkt’ın CFO’luk görevine, finans sektörünün deneyimli isimlerinden Yeşim Ar Kundakçı atandı.

Uzun yıllar finans alanında üst düzey görevlerde bulunan ve bu alandaki yönetimi konusunda deneyimiyle dikkat çeken Yeşim Ar Kundakçı MediaMarkt’ın yeni CFO’su oldu.

 

Social Media Awards’tan MediaMarkt’a altın ödül!

Türkiye’deki tüm marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilerle ölçen Social Media Awards Turkey 2018’de Veri Analitiği Ödülleri, teknoloji marketleri kategorisinde altın ödülün sahibi MediaMarkt Türkiye oldu.

 

MediaMarkt Çağrı Merkezi, kategorisinde en beğenilen çağrı merkezi seçildi

MediaMarkt’ın sadece alışverişte değil alışveriş öncesi ve sonrası da “One Stop Shop (Tek Noktadan Hizmet)” vizyonuyla yönetmekte olduğu çağrı merkezinin, alanındaki uzmanlığı bir kere daha tescillendi. Sektörün önde gelen yayınlarından Call Center Life dergisinin 7 yıldır düzenlediği “En Beğenilen Çağrı Merkezleri” ödüllerinden elektronik perakende sektörünün en başarılı firması MediaMarkt seçildi. Müşteriler, sektör yöneticileri ve çağrı merkezi çalışanları arasında yapılan araştırmalar sonucunda MediaMarkt çağrı merkezi, müşteri memnuniyeti kategorisinde ise en beğenilen ikinci perakende çağrı merkezi oldu.

 

MediaMarkt’tan peş peşe 2 yeni mağaza açılışı.

MediaMarkt, aynı hafta içinde İstanbul’da 19., Balıkesir’deki ilk mağazasını açarak toplam mağaza sayısını 65’e çıkardı.

 

MediaMarkt Trabzon’daki ilk mağazası ile mağaza sayısını 66’ya çıkarttı

MediaMarkt, kesintisiz büyüme hedefi doğrultusunda 66. mağazasını Trabzon’da açtı. Şehirdeki ilk MediaMarkt mağazasının açılışına Trabzonlular yoğun ilgi gösterdi.

MediaMarkt yarım milyon megavat tasarruf etti

Çevrecilik faaliyetleri kapsamında her yıl yüzde 15 enerji tasarrufu hedefleyen MediaMarkt, 6 yılda 230 bin ton karbon salınımının önüne geçti.

2011 yılından bu yana düzenli olarak her yıl yüzde 15 enerji tasarrufu elde etmek için çalışan MediaMarkt, 2017 yılına geldiğinde tüm dünyada yaklaşık yarım milyon megavat saatlik enerji tasarrufu elde ederken, 230 bin ton karbon salınımının önüne geçti. Şirket bu süreçte yaklaşık 70 milyon avronun da harcanmasına engel olarak ekonomik de katkı sağladı.

 

MediaMarkt Türkiye’nin COO’su Hulusi Acar oldu

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi MediaMarkt, sektörün deneyimli isimlerinden Hulusi Acar’ı Türkiye’deki üst düzey yönetim ekibine kattı.

 

MediaMarkt ve Medyaevi’nden güçlü iş birliği

Elektronikte Avrupa’nın 1 numaralı perakendecisi MediaMarkt, Türkiye’nin köklü iletişim danışmanlık ajansı Medyaevi ile çalışacağını duyurdu.

Türkiye’nin 30’u aşkın önde gelen markasına bütünsel iletişim danışmanlığı sunan deneyimli ajansı Medyaevi, MediaMarktSaturn Retail Group bünyesinde faaliyet gösteren, Avrupa’nın lider elektronik perakendecisi MediaMarkt Türkiye’nin açtığı konkuru kazanarak sektörde yeni bir iş birliğine imza attı.

MediaMarkt, TBF 2018 heyecanını oyuncularla paylaştı

E-spor’a tam destek veren MediaMarkt, League of Legends Türkiye Büyük Finali 2018 heyecanını oyuncularla paylaştı.

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi MediaMarkt, League of Legends Türkiye Büyük Finali 2018’de oyunseverlerin heyecanına ortak oldu.

 

MediaMarkt 2 günde 2 mağaza birden açtı!

MediaMarkt, Türkiye’deki büyümesinde hız kesmeyerek, 27 Eylül’de hem İstanbul’da Capacity hem de Ankara’da Atlantis AVM’de birer mağaza açtı. 2018 yılında bugüne kadar 11 ilde 18 yeni mağaza açan MediaMarkt, toplam 18 ildeki mağaza sayısını 71’e, toplam m2’sini ise 152.000’in üzerine çıkartmış oldu.

 

MediaMarkt’ın yeni reklam ajansı TBWA\Istanbul oldu.

MediaMarkt, Türkiye’de reklam iletişimi konusunda TBWA\Istanbul ile çalışacağını duyurdu.

MediaMarktSaturn Retail Group bünyesinde faaliyet gösteren, Avrupa’nın lider elektronik perakendecisi MediaMarkt Türkiye’nin reklam ajansı konkur süreci tamamlandı ve iki aşamalı konkurun kazananı TBWA\Istanbul oldu.

MediaMarkt ve Darty “Avrupa Perakende Birliği”ni kurdu

Tüketici deneyimine odaklı üretimi güçlendirecek Avrupa Perakende Birliği (European Retail Alliance – era), MediaMarkt Türkiye’nin de Grup Şirketi olan MediaMarktSaturn Perakende Grubu CEO’su Pieter Haas ve Fnac Darty CEO’su Enrique Martinez tarafından geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

Bu yılın Mayıs ayında, yılda toplam 2,3 milyardan fazla müşteriye ve 30 milyar avronun üzerinde ciroya ulaşan iki kurucu üye MediaMarktSaturn ile Fnac Darty arasında imzalanan niyet mektubu ile ilk adımı atılan Avrupa Perakende Birliği (era), IFA 2018 fuarının açılış gecesinde düzenlenen bir tanıtım toplantısıyla faaliyete geçti.

 

MediaMarkt enflasyonla mücadele programı’nı desteklediğini açıkladı

Enflasyonla Mücadele programı için önemli bir açıklama yapıldı.

Açıklamada “Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”nı destekliyoruz. Tedarikçilerimizle bir araya gelerek tüketicimizin alım gücüne katkıda bulunacak şekilde, belirli ürünlerde indirim yapacağız. Üstelik bu ürünleri her hafta güncelleyerek müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz.” dendi

 

Intel ESL Türkiye Şampiyonası heyecanına MediaMarkt desteği!

Türkiye’nin en güçlü CS:GO takımlarının tüm hünerlerini sergileyeceği Intel ESL Türkiye Şampiyonası Yarı Final ve Final maçları, MediaMarkt’ın desteğiyle 11 Kasım, Pazar günü gerçekleştirildi. Tüm oyunseverlerin merakla beklediği ve heyecanı aylar öncesinden MediaMarkt.com.tr ve MediaMarkt mağazalarındaki Game Zone’larda yaşanmaya başlanan turnuva, oyunseverlerle Volkswagen Arena’da buluştu.

 

Büyük veri ve yapay zeka üstadı Bernard Marr, MediaMarkt’ın konuğu oldu

Global iş dünyasının en tanınmış ve en ilham verici isimlerinden, büyük veri ve yapay zekanın üstadı Bernard Marr, pazarlama dünyasının en son trendlerinin konuşulduğu Brand Week İstanbul’a MediaMarkt farkıyla konuk oldu.

MediaMarkt aşkla kazandı!

MediaMarkt, reklam ve pazarlama dünyasında yaratıcı çalışmaların ödüllendirildiği Felis Ödülleri’nde geçtiğimiz yıl Sevgililer Günü için yaptığı çalışmayla Felis Ödülü’nü kapan marka oldu.

 

Intel ESL Türkiye Şampiyonası MediaMarkt’ın desteğiyle gerçekleşti

Türkiye’nin en güçlü CS:GO takımlarının tüm hünerlerini sergilediği Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın kazanan takımı belli oldu. Rakibini 2-0’lık bir sonuçla geçen Arena Bulls turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Tüm oyunseverlerin merakla takip ettiği ve heyecanı aylar öncesinden mediamarkt.com.tr ve MediaMarkt mağazalarındaki GameZone’larda yaşanmaya başlanan turnuva, binlerce oyunseverin katılımıyla Volkswagen Arena’da gerçekleşti.

 

Dünyaca ünlü fütürist Peter Hinssen, MediaMarkt’ın konuğu olarak İstanbul’daydı

MediaMarkt Türkiye’nin konuğu olarak Perakende Günleri’ne katılan Peter Hinssen “Artık değişken ve kompleks bir dünyada yaşıyoruz. Yarını değil, yarından sonrasını düşünmeliyiz” dedi.

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı ve Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Başkanı Yenal Gökyıldırım ise, perakendeciliğin geleceğini Endüstri 4.0 uygulamaların belirleyeceğine değinerek “Perakende sektöründe işletmecilik anlayışı yeniden şekilleniyor. Biz de, MediaMarkt olarak elektronik perakende alanında, Büyük Veri’yi, Yapay Zeka, Artırılmış Gerçeklik gibi diğer teknolojik atılımları zamanında hayata geçiren ve en verimli, en etkili şekilde kullanan oyuncuyuz.” dedi.

 

Yenal Gökyıldırım, MediaMarkt Global Grup İcra Kurulu Üyesi olarak atandı

MediaMarkt’ın Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, 2015 yılında Türkiye İcra Kurulu Başkanı olduğu şirketin global Grup İcra Kurulu Üyeliğine atandı.

MediaMarkt Türkiye’yi son üç yıldır kesintisiz olarak büyüterek şirketi Grubun en hızlı büyüyen ülkesi konumuna getiren Gökyıldırım, aynı zamanda Türkiye’nin yanı sıra MediaMarkt Yunanistan’ın da İcra Kurulu Başkanlığınagetirildi. Ayrıca Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı görevi doğrultusunda İsveç de Gökyıldırım’a bağlandı.

Yenal Gökyıldırım, MediaMarkt Global Grup İcra Kurulu Üyesi olarak atandı

 

 

Yılın bu son yazısında, hem geçtiğimiz yıl MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri hatırlatmaya hem de MediaTrend yazarlarının vazgeçilmezi olan teknolojik ürünleri sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Geçtiğimiz yıl bu zamanlar 2017 yılında MediaMarkt dünyasında yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmıştım.

 

MediaMarkt ve MediaTrend’de 2017 Yılı Böyle Geçti

 

MediaTrend yazarları adına hepinize sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve başarı dolu nice yıllar geçirmenizi dilerim.

 

Cevap bırakın