Büyük veri ve yapay zeka üstadı Bernard Marr, MediaMarkt’ın konuğu oldu

0

Global iş dünyasının en tanınmış ve en ilham verici isimlerinden, büyük veri ve yapay zekanın üstadı Bernard Marr, pazarlama dünyasının en son trendlerinin konuşulduğu Brand Week İstanbul’a MediaMarkt farkıyla konuk oldu.

Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakendecisi ve sektörünün en inovatif uygulamalarına imza atan markası MediaMarkt,pazarlama dünyasını bir araya getiren Brandweek İstanbul kapsamında, 7 Kasım’da, global iş dünyasının en tanınmış ve en ilham verici isimlerinden biri olan Bernard Marr’ı İstanbul’da ağırladı. Yazar ve fütürist olarak da bilinen, hükümetlere, çok uluslu şirketlere ve pek çok markaya özellikle büyük verinin kullanımı alanında stratejik danışmanlık yapan Marr, Brandweek kapsamındaki “Büyük Veri ve Yapay Zeka” başlıklı sunumu öncesinde MediaMarkt’ın özel davetlileri ve iş ortakları ile de bir araya geldi.

Bernard Marr: “ Büyük verinin gücünün herkes farkında, ancak bunu doğru kullanabilenler yeni iş modelleri tasarlayabiliyor”

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım: “Büyük veri, perakende sektörü için tüketiciyi daha iyi tanımak, davranışlarını, alışkanlıklarını, tercihlerindeki değişimi derinlemesine analiz etmek ve yarını bugünden öngörmek için en önemli araç”

Bernard Marr’ın elektronik perakendeciliğine yönelik olarak MediaMarkt konukları için hazırladığı sunum öncesinde konuşan MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Pazarlama dünyasının en son trendlerinin konuşulduğu Brandweek’de, MediaMarkt olarak gündemimizin en tepesinde yer alan Büyük Veri ve Yapay Zeka konusunda global iş dünyasının en tanınmış ismi Bernard Marr’ı konuk etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Yapay Zeka ve Büyük Veri gibi teknolojik atılımların bütün sektörlerde hayâl dünyasının sınırlarını zorlayan büyük dönüşümlere yol açtığını vurgulayan Gökyıldırım, “Büyük veri, perakende sektörü için tüketiciyi daha iyi tanımak, davranışlarını, alışkanlıklarını, tercihlerindeki değişimi derinlemesine analiz etmek ve yarını bugünden öngörmek için en önemli araç” diye konuştu.

Gökyıldırım, MediaMarkt’ın, bu alanda açık ara lider olduğuna dikkat çekerek, “Tüketicilerimizin teknoloji alışveriş sürecinin her anında, araştırma aşamasında, satın alma aşamasında ve satış sonrasında ‘One Stop Shop’ anlayışımızla, tek ve vazgeçilmez adres olmak için çalışıyoruz” dedi. Gelecekte veriyi en iyi şekilde kullanacak markaların yaşayacağını söyleyen Gökyıldırım, Türkiye’de 17 milyonluk müşteri verimiz ve 2,5 milyonu izinli müşteri datamız sayesinde müşterilerimizin davranışlarını anlamlandırıyor, öngörü yeteneğimizi güçlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Önemli olan büyük veriyi doğru kullanmak

Bernard Marr ise konuşmasında; tıptan hukuka, konaklamadan modaya, bilim dünyasından bankacılığa uzanan, oldukça geniş bir yelpazede büyük verinin doğru kullanım örneklerini anlattı. Büyük veriyi doğru kullanan markaların bir geleceği olacağına dikkat çeken Marr, “Büyük verinin gücünün herkes farkında ancak bunu doğru kullanabilenler yeni iş modelleri tasarlayabiliyor” dedi.

Cevap bırakın