TEMA Vakfı’nın 800 bininci gönüllüsü MediaMarkt İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım oldu

0

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için Türkiye’nin 81 ilinde gönüllülerinin desteğiyle çalışmalar yürüten TEMA Vakfı’nın gönüllü sayısı 800 bine ulaştı. 800 bininci gönüllü MediaMarktSaturn Global İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım oldu.

TEMA Vakfı, 2018’de 63 bini aşkın yeni gönüllüye ulaşarak bir rekora imza atmıştı. 2019 yılı başından bu yana 48.585 gönüllüye daha ulaşan TEMA Vakfı’nın toplam gönüllü sayısı 800 bini aştı.

TEMA Vakfı tüm Türkiye’de 670 noktada

81 il, 330 ilçe, 99 mahalle/belde ve 160 üniversitedeki gönüllü örgütlenmeleri ile toplamda 670 noktada faaliyetlerini sürdüren TEMA Vakfı’nın 800 bininci gönüllüsü MediaMarkt’ın doğaya gönül veren Global İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım oldu.

Her geçen gün daha yaşanabilir bir dünya için çalışan ve giderek daha büyük bir aile haline geldiklerini belirten TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Bugün toplumun hemen her kesiminden 800 bini aşkın gönüllünün desteğini almış olmamız bizim için memnuniyet vericidir. Gönüllülerimizle birlikte başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarımızı korumak için çalışıyoruz. Bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmalar gönüllülerimizin üstün gayretleri sayesinde gerçekleşmiştir. Çünkü TEMA Vakfı gücünü gönüllülerinden alan bir halk hareketidir,” dedi. Doğa için yapılması gereken daha çok çalışmanın olduğunun altını çizen Deniz Ataç, “800 bininci gönüllümüz iş dünyasından tanıdığımız MediaMarktSaturn Global İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım oldu. Kendisinin yoğun iş programı arasında Vakfımıza gönüllü̈ olmaya karar vererek çalışmalarımızı desteklemesi doğa için herkesin yapabilecekleri olduğunun göstergesidir. Bu vesileyle başta Kurucu Onursal Başkanlarımız Hayrettin Karaca ve A. Nihat Gökyiğit olmak üzere 27 yıldır emek veren tüm gönüllülerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde doğa için 1 milyon gönüllüye ulaşma hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz,” dedi.

TEMA Vakfı’nın 800 bininci gönüllüsü olmaktan gurur duyduğunu belirten Gökyıldırım, şu görüşlere yer verdi:

“Doğal varlıklarımız gezegenimizin sürdürülebilir geleceğinin güvencesidir. Bu alanda yaptığı çalışmalarla TEMA Vakfı’nın sivil toplum hareketinde çok özel bir yere sahip olduğuna inanıyorum. Doğal varlıklarımızı korumak için TEMA Vakfı şemsiyesi altında giderek daha da geniş ölçekli bir gönüllülük hareketine ihtiyacımız var ve iş dünyasının yöneticileri olarak bizlerin bu alanda öncü bir rol oynamamız, çalışanlarımıza örnek olmamız büyük önem taşıyor,”

Gönüllülüğe kurum olarak özel bir önem verdiklerini de belirten Gökyıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: “MediaMarkt Türkiye olarak biz kendimizi yalnızca lider bir tüketici elektroniği perakendecisi değil, aynı zamanda faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde sosyal fayda sağlamaya büyük önem veren bir kurumsal sosyal vatandaş olarak tanımlıyoruz. Hatta bu anlayışla bir Sosyal Sorumluluk Komitesi kurduk ve burada tümüyle gönüllülük esasına göre yer alan çalışma arkadaşlarımızı birer ‘MediaMarkt Gönüllüsü’ olarak adlandırıyoruz. Benim TEMA Vakfı’nın 800 bininci gönüllüsü olmam eminim MediaMarkt gönüllüleri için de önemli bir motivasyon kaynağı olacak.”

Cevap bırakın