LG’den Windows 10’lu akıllı buzdolabı

0

lg

Eylül ayının teknoloji dünyasında yeniliklerin yoğun şekilde yaşandığı bir ay olduğuna şüphe yok. Önce Almanya’da düzenlenen IFA ve ardından Apple’ın yeni akıllı telefonları derken adeta teknolojiyle dopdolu günler söz konusu. Geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız şekilde ilk kez görücüye çıkan bir buzdolabı ise kesinlikle es geçilmeyi hak etmiyor; üretici marka Kore merkezli LG ve üretilen aygıt Windows 10 işletim sistemine sahip bir buzdolabı. Evet, yanlış okumadınız…

lg-buzdolabi

LG’nin görücüye çıkan buzdolabı üzerinde 29 inçlik dev bir ekran bulunduruyor. Windows 10 işletim sisteminin yüklü olduğu bu dokunmatik ekran, gerek görünüm gerekse inovasyon anlamında çarpıcı.

2 GB RAM ve 1080p ekranla gelen Windows 10’lu LG buzdolabı, adeta bilgisayarı mutfağa taşıyor. Dokunmatik kontroller üzerinden Windows 10 uygulamaları indirip, multimedya deneyimi de yaşanabilen buzdolabında uyumlu ülkeleri kapsayacak şekilde Cortana desteği de mevcut. Buzdolabına sesli komutlar verilebiliyor, kişileştirilebilen ‘buzdolabı’, zamanlayıcı kurmak ya da yemek pişirirken şarkı istemek gibi ilginç fonksiyonlar da vaat ediyor. Geçtiğimiz günlerde yılsonuna doğru Türkiye’de satışa sunulacağı duyurulan Samsung’un akıllı buzdolabına da göz atmanızda fayda var. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca buzdolabı satın alırken nelere dikkat edilmeli makalesini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın