Lenovo Yoga Smart Tab (Google Asistan) inceleme

0

Lenovo Yoga Smart Tab inceleme yazısında, şirketin katlanabilir ikisi bir arada tableti ve Google Asistan desteği başta olmak üzere tüm özelliklerinden bahsedeceğiz.

Lenovo Yoga Smart Tab inceleme

Akıllı ev konseptinin ülkemizde de popülerleşmesiyle, sesli asistan destekleyen ya da akıllı ev cihazlarına bağlanabilen ürünlerin de sayısı artıyor. Lenovo Yoga Smart Tab, Google Asistan desteğiyle bir tabletten fazlasını sunuyor.

Donanıma baktığımızda, bir Yoga tabletin tüm özelliklerini taşıyor. En büyük farkları ise ufak bir ayak ile sabit durabilmesi ve stereo JBL hoparlörleri. Öncelikle bu ayak, aslında kamerayı çevreleyen ve gerektiğinde kapatılabilen bir aparat. Bununla tabletin bir yüzeyde sabit durmasını sağlaybaileceğiniz gibi, bir yere de (örneğin mutfakta bir askıya) asabilirsiniz.

Sabit durmasını istediğinizde ise iki seçeneğiniz var, 90 ve 180 dereceye yakın ikinci açı. 90 derecelik açı ile tableti dikey olarak da konumlandırabilmek mümkün. Masa üzerinde konumlandırdığınızda, arkasında bir destek olursa daha iyi olur, zira bir çarpmayla düşürebilirsiniz.

10 inçlik ekranı bulunan Yoga Smart Tab, her biri 2 Watt gücünde Dolby Atmos sertifikalı iki hoparlör taşıyor. Ayrıca görüntülü görüşmeler için de 3 adet mikrofonu ve 8 MP otomatik odaklama özellikli bir ön amerası mevcut. Bu özellikler sıradan bir tabletten ayrılması için yeterli. Diğer detaylara geçmeden önce cihazın tüm özelliklerine de bakmakta fayda var.

Lenovo Yoga Smart Tab özellikler

Qualcomm Snapdragon 439 sekiz çekirdekli işlemci
Android 9.0 Pie işletim sistemi
10,1 inç Full HD IPS panel
4 GB bellek
64 GB depolama
7.000 mAh kapasiteli pil
2 x 2 Watt JBL hoparlör, Dolby Atmos desteği
3 x mikrofon
8 MP otomatik odaklamalı ön kamera
5 MP arka kamera
802.11ac, Bluetooth 4.2 kablosuz bağlantı
USB Typce-C 2.0, 3,5mm mikrofon/kulaklık ve 256 GB’a kadar microSD girişi
242x166x5,5 mm boyutlar
572 g ağırlık

Cihazı akıllı bir ekran olarak kullandığınızda harika sonuçlar alabilirsiniz. Ancak tablete döndüğünde, orta seviyede teknik özellikleri olduğunu unutmayın. Bu tabletle müzik dinlemek, internette gezinmek, basit oyunlar oynamak mümkün. Ancak dizüstü bilgisayarın yerini tutmayacaktır.

Google Asistan desteği ile ortam modunda çalışan cihaz, akıllı ev cihazları için basitleştirilmiş bir arayüzü karşınıza getiriyor. Buradan aydınlatma, TV vb. cihazları uzaktan kolayca yönetebilirsiniz. Ayrıca Hey Google ya da OK Google şeklinde seslenerek de komut verebilirsiniz.  Bu arada, tableti şarja taktığınızda karşınıza bu arayüz otomatik olarak geliyor. Çıkardığınızda ise Android arayüzü ile çalışmaya devam ediyor. Tabii bu ekranı siz de açabilir ya da açıksa kapatabilirsiniz.

Sesli asistanı vurgulanan bir model olduğundan ses çıkışı ve kalitesi son derece iyi. Ayrıca görüntülü görüşme denememde de ortalama bir aydınlatma ile sıradan bir dizüstü ya da tablet web kamerasından daha aydınlık ve canlı bir görüntü vermeyi başardı.

Sonuç

Google Asistanlı Yoga Smart Tab, daha çok bir akıllı ekran olarak kullanılmak için tasarlanmış gibi, bu sebeple üst düzey tablet işlevleri beklemeyin, ancak işinizin başından kalktıktan sonra ya da evinizin oturma odasında dizüstü bilgisayarla ilişiğinizi kesmek için ideal bir cihaz. Özel ayağı ve bununla asılabilmesi sayesinde mutfak işlerinde de yardımcı olabilir. Bunun dışında müzik dinlemek, mobil olarak kullanmak ya da seyahate yanınıza götürmek için de uygun.

Cevap bırakın