Bir yanlış anlama vakası: iPhone 7’ye kulaklık girişi açmak!

0

ekran-resmi-2016-09-29-20-19-33

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda lanse edilen akıllı telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın dikkat çeken özelliklerinden biri de 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmamalarıydı. Ayrı bir aparat yardımıyla cihazların Lightning girişine takılan kulaklıklar eleştiri oklarını üzerine çekerken bir YouTube kanalında, iPhone 7’ye matkapla kulaklık girişi açılıp bu ilginç konuya neşeli bir yaklaşım gösterdi. Tamamen şaka olan bu YouTube videosunu, inanması güç bir şekilde ciddiye alanlar da oldu…

İlk olarak söz konusu videonun altındaki yorumlarla tedirginliğe neden olan ve ‘acaba gerçek mi sanıldı’ sorusuna neden olan durumun çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı. Yorumlarda matkabın boyutunu soranların ardından bazı iPhone 7 sahiplerinin de cihazlarını matkapla deldiği ortaya çıktı. Üstelik 1000’e yakın kişinin yeni akıllı telefonuna kulaklık girişi açmaya çalıştığı kaydedildi. Binlerce TL’lik cihazına delik açmaya kalkan kimseler varlığı kesin olurken durumun bir diğer nedeninin de uluslararası basında YouTube videosuna ilişkin haberde konunun ‘tamamen şaka’ olduğunu vurgulanmaması olduğu görülüyor.

Buraya tıklayarak görebileceğiniz haberde yanlış anlaşılmaların önüne geçmek adına sıklıkla ‘şaka olduğu’ vurgulanmıştı. Bu yönde okurların ya da izleyenlerin daha fazla bilgilendirilmesi gerektiği de bir kez daha görülmüş oldu.

Haberin devamında olay yaratan YouTube videosunu görebilirsiniz. Aman gerçek sanmayın… İyi seyirler.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın