Instagram Takipçilerimizi Nasıl Arttırırız?

0

Instagram Takipçilerimizi Nasıl Arttırırız?” en sık aldığım sorulardan biri.

Instagram takipçilerinizin artmasını istiyor, ancak bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız yazımda vereceğim öneriler size yol gösterici olabilir.

Her ne kadar takipçi sayısı tam bir başarıyı ifade etmese de, kişisel hesabınızla veya işletme hesabınızla ne kadar sayıda insanın ilgilendiğini kaba taslak anlatıyor olması açısından önemli bir ölçüttür. Bu nedenle bu yazımda Instagram takipçileri konusu üzerinde duracağım.

Ne yazık ki Instagram takipçilerini arttırmak her zaman o kadar da kolay olmayabiliyor. Dünyadaki en iyi içerikleri de paylaşıyor olsanız, Instagram hesabınız ve takipçileriniz kolayca yükselişe geçemeyebilir. Bu yazımda sizinle paylaşacağım ipuçları, Instagram hesabınızı ve takipçi sayınızı nasıl yükseltebileceğiniz konusunda size fikir verecektir. Sayacağım maddelere dikkat ettiğinizde, takipçi sayınızdaki artışlar görebilirsiniz. Bu sayede kişisel hesabınızı veya işletme hesabınızı daha çok insana tanıtabilirsiniz.

Instagram hesabınızı geliştirmenin onlarca yolu var. “Instagram Takipçilerimizi Nasıl Arttırırız? konusunda uygulayabileceğiniz sekiz adım ise aşağıda.

Instagram takipçilerinizi arttırın.
Instagram takipçilerinizi arttırın.

 

Instagram takipçilerinizi arttırmanın 8 yolu!

1. Diğer Sosyal Medya Kanallarına da Önem Verin.

Instagram hesabınızdaki takipçileri arttırmak istiyorsanız, marka ya da işletmenizin diğer sosyal medya platformları üzerindeki varlığı üzerine de biraz uğraşmanız gerekir. Eğer Facebook ya da Twitter gibi büyük sosyal ağlarda hali hazırda yüksek sayıda takipçiniz var ise, bunları Instagram hesabınıza çeşitli şekillerde yönlendirebilirsiniz. Facebook ya da Twitter üzerinden Instagram hesabınız ile ilgili içerikler paylaşmak, insanların hesabınıza yönlenmesine yardımcı olur.

2. Instagram Reklamları.

Instagram reklamları bu sosyal platform üzerindeki varlığınızı ve etkinliğinizi arttırmak için kullanabileceğiniz harika bir araç. Çünkü bu reklamlar hedef kitlenizdeki ve ürünleriniz ile ilgilenebilme potansiyelinde olan insanlara ulaşmanız için yardımcı oluyor. Bu sayede tahmin ettiğinizden çok insana ve hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz.

3. Bir Tema Yaratın.

Vereceğim bu ipucu özellikle Instagram platformu için oldukça önemli bir strateji. Birinin Instagram akışında sadece hesap ile ilgili içeriklerin değil, üstüne karmaşık birçok içerik paylaşıldığını düşünün. Bu takipçilerin ilgisini çekmek bir yana, onları uzaklaştıracaktır. Bu nedenle belirli bir tema yaratmak Instagram hesabınız için önemli bir ayrıntıdır. Bütünleşik bir tema yarattığınızda Instagram hesabınız da görsel bir pazarlama platformu gibi gözükür ve insanların dikkatini daha rahat çeker.

 

Instagram takipçilerinizi arttırın.
Instagram takipçilerinizi arttırın.

 

4. Kamera Arkası İçerikler.

Instagram kişisel hesabınız veya işletme hesabınıza kişilik katabilecek fotoğraflar paylaşabilmeniz için harika bir platform.. Bunun en etkili yollarından biri de kamera arkası içerikleri paylaşmaktan geçiyor. Bir ürünün ya da hizmetin nasıl hazırlandığına dair bir fotoğraf ya da video, hem o içeriğe hem de markanıza bir karakter katar. Bu hamle potansiyel takipçileriniz ile duygusal bir etkileşim kurmanızı kolaylaştırır ve kişilerin sizi takip etme olasılığını arttırır.

5. Alıntılar.

Etkili cümleler ve sözlerden alıntılar yaparak içerik paylaşmak da Instagram hesabınıza olumlu katkıda bulunu. Hedef kitlenize hitap eden ve genel içerikleriniz ile bir noktada bağlantılı alıntılar yapmak, takipçilerinizi etkilemenin bir yoludur.

 

6. Videolar.

Instagram’ın bir dakikalık videoların paylaşımına imkan sağlayan güncellemesi, kişisel hesaplar ve işletme hesapları için harika bir fırsat. Bu sayede ürünleriniz ve işletmeniz ile alakalı yaratıcı içerikler ortaya çıkartabilirsiniz. Unutmayın ki video kimi zaman tek bir fotoğraftan daha dinamiktir ve kolayca göze çarpar. Akışında bu tür videolar gören kişilerin sizi takip etme olasılığı böylece artacaktır.

 

7. Instagram Hikayeleri.

Instagram hikayeleri uygulamanın son güncellemesi ile iyice popüler hake geldi. Snapchat’i ne kadar seviyor olursanız olun, kabul etmeliyiz ki Instagram Hikayeleri mutlaka kullanılması gereken sosyal medya araçlarından biri olarak sosyal hayatımıza yerleşti. Instagram hikayenizi güncelleyerek ürünleriniz hakkında son gelişmeleri takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bu şekilde takipçilerinizin de ilgisini güncel tutmuş olursunuz.

 

8. Yorumlara Yanıt Verin

Eğer sosyal medyada varlığınızı sürdürmeyi planlıyorsanız, bu platforma geleneksel reklam ya da pazarlama platformları gözüyle bakmamalısınız. Tam tersine, sosyal medya platformları markalar ve müşteriler arasındaki iki yönlü diyalogların kurulmasını cesaretlendirir. Bu durum Instagram için de geçerlidir. Eğer bir kişi içeriklerinize yorum yazıyor ise buna vakit ayırın ve yorumlara mutlaka cevap verin. Instagram’da yorumlara cevap verirken, direkt olarak yorumu yapan kişiyi etiketleyerek cevaplamayı da unutmayın.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın