Hibrit çalışanlar için: Logitech MX Anywhere 3 kablosuz fare

0

Logitech MX Anywhere 3 kablosuz fare, hibrit çalışanlara her yerde eşlik edebilecek, kolay taşınabilir bir aksesuar. Havalimanı, otel, kafe gibi mekânlarda çalışmak zorunda olan profesyoneller için kolay taşınabilir, pratik bir çözüm.

MX Keys Mini klavye ile iyi bir ikili

Daha önce Logitech’in üst seviye kablosuz faresi MX Master 3’ü incelemiştim. MX Anywhere 3 ise MX Master 3’ün daha kompakt ve daha sınırlı versiyonu adeta. MX Master 3, MX Keys ile iyi bir ikiliyken; MX Anywhere 3, MX Keys Mini ile iyi bir ikili oluşturuyor.

MX Master 3’ün daha küçük modeli gibi

Ürünün kutu içeriğine baktığımızda, MX Anywhere 3 fare, Unifying alıcı, USB-C şarj kablosu ve kullanıcı belgeleri geldiğini görüyoruz. MX Anywhere 3, MX Master 3’ün daha küçük boyutta olan modeli gibi bir hissiyat uyandırıyor.

Logitech MX Anywhere 3

Konforlu ve kadifemsi bir hissiyat veriyor

MX Anywhere 3 fare, daha küçük boyutta olduğu için MX Master 3’ten sonra alışmam biraz zaman aldı. Farenin her iki yan yüzeyi silikon malzemeden üretilmiş. Kullanım sırasında konforlu kadifemsi bir hissiyat veriyor. Malzeme kalitesi oldukça iyi.

Her iki elle kullanıma uygun

Bu arada, MX Anywhere 3 fare, MX Master 3’ün aksine simetrik olarak tasarlanmış. Dolayısıyla benim gibi her iki elini de dinlendire dinlendire fare kullananların seveceğini umuyorum. MX Anywhere 3 farenin üzerinde 6 adet tuş bulunuyor. Bunlar; sağ ve sol klik, kaydırma tekerleğindeki orta tıklama, mod geçiş düğmesi, ileri-geri düğmeleri.

Logitech MX Anywhere 3

Saniyede bin satır kaydırma avantajı

MX Anywhere 3 farede, MX Master 3’te olduğu gibi çelik malzemeden yapılmış ve tek bir pikselde bile duracak kadar hassasiyete sahip MagSpeed adı verilen manyetik kaydırma tekerleği mevcut. Bu da, MX Anywhere 3’ün kaydırma tekerleğiyle saniyede bin satır kaydırma yapılabilmesini sağlıyor. Bu kaydırma tekerleği yüksek hassasiyete ve yüksek hıza sahip olmasına karşın çok sessiz çalışıyor.

İster kademe kademe ister serbest

Kaydırma tekerleğini isterseniz kademe kademe isterseniz serbest şekilde kullanabiliyorsunuz. Bunu da hemen üstündeki mod geçiş düğmesiyle gerçekleştirebiliyorsunuz. Mod geçiş düğmesinin hemen üzerinde ise bilgilendirme LED’i bulunuyor.

Cam yüzeyde bile sorunsuz kullanım

MX Anywhere 3’te yüksek hassasiyetli sensör mevcut. Bu da daha az hareketle daha çok işlem gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. 4000 DPI değerindeki bu sensör, sıradan bir fareden 5 kat daha hassas. Bu sensör sayesinde MX Anywhere 3 fare cam yüzeyde bile sorunsuz kullanılabiliyor. Sensör hassasiyeti gerektiğinde 50 DPI’lık kademeler halinde 200 ile 4000 DPI arasında ayarlanabiliyor.

Logitech MX Anywhere 3

Unifying Alıcı veya Bluetooth ile bağlanabiliyor

MX Anywhere 3 fare 100.5 mm boy ve 65 mm ene sahip. Ürünün yüksekliği 34.4 mm. Bu sıra dışı farenin ağırlığı ise sadece 99 gram. MX Anywhere 3, kullandığınız cihazlara, Logitech Unifying Alıcı veya Bluetooth ile bağlanabiliyor.

Tüm işletim sistemleriyle uyumlu

Windows, Mac, Linux ve Chrome OS işletim sistemlerinde, Unifying USB alıcı veya Bluetooth teknolojisi ile kullanabilirsiniz. Bunlara ilâve olarak Bluetooth ile eşleştirerek, iPadOS, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarla da kullanabilirsiniz.

Logitech MX Anywhere 3

Logitech Options yazılımını yükleyin

Farenizi özelleştirmek ve gelişmiş özelliklerden yararlanmak için bilgisayarınıza Logitech Options yazılımını yüklemeniz gerekiyor. Bu yazılımı kullanarak farenin tuşlarına özel işlevler atayabilir, imleç hızını ve hassasiyetini özelleştirilebilirsiniz.

Farklı işlevler için özelleştirebilirsiniz

Farenizi her uygulamada farklı işlevler için özelleştirebilirsiniz. Logitech Options yazılımı içerisindeki Tüm Uygulamalar bağlantısına tıkladığınızda bilgisayarınızda yüklü bulunan uygulamaların listesini göreceksiniz.

MX Anywhere 3, çoklu cihaz desteğine sahip

Öntanımlı ayarları kullanarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra ihtiyacınıza göre, farenizin istediğiniz tuşuna, istediğiniz işlevi atayabilirsiniz. MX Anywhere 3 fare, çoklu cihaz desteğine sahip. Farenizi aynı anda üç cihazla birden eşleştirebilirsiniz. Farklı cihazlar arasında geçiş için farenizin altındaki Easy-Switch düğmesini kullanmanız gerekiyor.

MX Anywhere 3

Cihazlar arası dosya aktarımı

Logitech Flow özelliği ise birden fazla bilgisayarı tek fareyle kullanarak dosya transferi yapabilmenizi sağlıyor. Bu özellik sayesinde farenizin imlecini bir cihazdan diğerine kolayca geçirebilir ve bilgisayarlarınız arasında dosya transferi yapabilirsiniz.

Tek şarjla 70 güne kadar kullanım

Bu özellikten yararlanmak için tüm cihazlarınızın aynı kablosuz ağ veya ethernet ağı üzerinde olması şart. Yeniden şarj edilebilir 500 mAh kapasiteli Lityum polimer pille gelen Logitech MX Anywhere 3 fare, tek şarjla 70 güne kadar kullanılabiliyor.

1 dakikalık hızlı şarj ile 3 saat kazanın

Şarjınız ummadığınız bir anda biterse, 1 dakikalık hızlı şarj ile 3 saat kullanım imkânı sunmasıysa ürünün en büyük avantajlarından biri. Logitech MX Anywhere 3 fareyi şarj etmek için, ürünün kutusunda gelen USB-C şarj kablosunu kullanmanız gerekiyor.

Logitech MX Anywhere 3

Üç farklı renk seçeneği mevcut

Bu arada ürünün gri, pembe ve siyah renk seçeneklerinin mevcut olduğunu hatırlatmalıyım. Sonuç olarak, Logitech MX Anywhere 3, her yerde çalışmak isteyen ve bunu da kaliteli bir fare kullanarak gerçekleştirmek isteyenlere hitap eden bir ürün.

Özellikle çok sehayat eden, havalimanı, kafe ve otel gibi mekânlarda çalışmak zorunda olanlara Logitech MX Anywhere 3’ü şiddetle tavsiye ederim.

Logitech MX Anywhere 3 mouse incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size Logitech MX Anywhere 3 kablosuz fare hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm bilgisayar bileşenleri ürünlerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Bahar gezintisi için elektrikli ‘scooter’ önerilerim

Sesli kitap uygulamaları neler sunuyor?

En popüler aksiyon kamerası modelleri

Cevap bırakın